ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלאי הטכנולוגיה: בן ארצי דופק בחזרה 
 
 
ניק שאול

השיר החדש והעצבני של בן ארצי, מתיחה היסטרית על 144, הכפילה של בריטני ספירס נחשפת, למה לא כדאי להיות מיליונר ומטריקס כמו שמעולם לא ראיתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במדינה הצינית שלנו אין הערכה לכנות מוגזמת. תמימות? עוד בימי ברק היו צריכים להוציא את זה מחוץ לחוק. בואו נהיה ריאליים – מי יכול להרשות לעצמו להיות נאיבי היום? כשכמעט כל ילד בן 18 מקבל ישירות את התגית "לוחם" או "תומך לחימה", יהודה לוי מככב בפרסומת כשחצים מכוונים לאזור חלציו, דוגמניות מתחתנות עם גברים-בגיל-העמידה בכדי להתחמק משירות צבאי ובנות 14 חושפות חזה מפואר בשביל לקבל חולצה, גם אם זה אומר להופיע בעירום בפריים-טיים (או באינטרנט). הביישנות הפכה לחיסרון בג'ונגל המציאות שלנו. האמת, קצת כמו עינת ארליך, היא מעולם לא נחשבה פה לשוס גדול. אלא אם אתה דודי בלסר כמובן. במקרה הזה כבר ימצאו דרך לסלוח לך.

ואז הגיע בן ארצי, הבן של המלך הבלתי מעורער של המוסיקה הישראלית, ונחת עם שק התמימות שלו ישירות אל לב הביצה המבעבעת. למרבה ההפתעה, נראה שהוא שורד שם לא-רע. ואולי הוא לא כזה תמים אפטר-אול.

מאז הוציא את הדיסק הראשון שלו "חיים משל עצמי" כשהיה בן 21, ניסו בתקשורת למצוא בעקשנות את בן האמיתי, ההוא שמזייף כל כך טוב נאיביות וחוסר פוזה. בניגוד לאביב גפן, מודל ההשוואה הקלאסי שלו, הסתבר שארצי לא מזייף כלום. זה פשוט הוא, לטוב ולרע. הדיסק, על אף החשש הרב כיצד יתקבל בציבור, הצליח היטב בחנויות ונמכר בלמעלה מ- 45,000 עותקים. כמות מכובדת במונחים ישראליים. לקחו לו עוד 4 שנים להוציא את הדיסק הבא "מה שקרה", שהצליח פחות אך הציג שלב נוסף בהתבגרותו הבלתי נמנעת, גם המוסיקלית.

בן ארצי עכשיו כבר בן 26. כבר לא ממש אותו בן של לפני חמש שנים. בטח לא ההוא ששר "אני אפס". השיר החדש שלו, "היי טמבל" מדבר לשם שינוי דווקא על פרידה מהולה בקנאה , אולי סמל אחרון לאובדן התמימות. באותה ההזדמנות, נדמה, סוגר ארצי חשבונות עם החבר החדש של האקסית. כל אקסית, של כל אחד.

השיר מתחיל בשורה "היי טמבל מזיין ת'חברה שלי. רק רציתי שתדע אני מכניס אותך בכיס", מה שבהחלט מפתיע, במיוחד שזה בא מהפה של בן ארצי. בשיר, על אף הפזמון הקליל והקליט, יש גם לא מעט זעם, אולי בפעם הראשונה שלא כנגד עצמו. השאלה המתבקשת, כמובן, היא מי היא אותה אקסית "מוגבלת רגשית" (כפי שנאמר בשיר), וכמה זמן לקח לארצי להגיד "מזיין" מבלי לרוץ מבוייש אל מתחת לשולחן. כמובן שהלכנו לבדוק.


תתחדש. מה שלומך?
"מצויין. אתה בדיוק תופס אותי בטיול בצפון"

וואלה.
"כן. אני ממליץ לבקר. הנוף פה מדהים"

אני בטוח. ולשאלת מיליון הדולר – השיר מבוסס על סיפור אמיתי?
"התקליט הקרוב עוסק ברובו בפרידה. אני לא מתכוון לדבר עליו ברמה הרכילותית. אני מאמין שלשיר יש תוקף אם הוא נמצא בכל נפש, וזה המקרה. אני מבחינתי רק הדובר של השיר, לא נראה לי רלוונטי ממש מי זאת"

הוא אמוציונאלי משהו.
"יש בו כעס וקנאה, יצאו לי בדיסק הזה דברים שלא יצאו לפני".

התבגרת.
"הזמן הוא הגורם המבגר ביותר. כשאתה הולך איתו אתה משתנה, אין לך ברירה. על אף שהאוזניים של רחוקות מלהיות אובייקטיביות, הדיסק הזה שונה לחלוטין מכל הדיסקים הקודמים. עברתי תהליך של שנתיים וחצי מהדיסק הקודם וברור שיש שינוי. הוא יותר נועז, יותר בוטה. משהו בי קילף איזו שכבה. כמו אפרוח שבקע מהביצה ושר את עצמו באמת"

אה.
"יש שם הרבה על המציאות שלנו. על הפיגועים, העולם התרבותי שניזון מערוץ 2, כוכבנים ודוגמניות. אני מחווה בו דעה של צרכן מנותק-ולא-מנותק מהעולם שאני חי בו".

אם אני לא טועה גם אתה חלק מהברנז'ה הזאת.
"יש כאלו שיגידו שזה ישמע מתחסד, אבל זאת דעתי. תראה למשל את אחוז המצביעים הנמוך לרשויות המקומיות. חשבתי לעצמי – הרבה יותר אנשים צלצלו ל"קחי אותי שרון" מאשר לראש העיר! נינט הרבה יותר מעניינת מהראש של העיר שלך. יש פה הרבה עיקר ותפל שמתערבבים, ועל זה אני שר".

איך היו ההקלטות לדיסק?
"היה שונה. הוא נעשה כולו בסלון של הבית שלי. הכל עשינו חבר ואני, הוצאנו מהסלון את השולחן והטלוויזיה, ועשינו הכל בתור חוויה. שומעים את זה אני חושב, בתוך האוויר של הבית אתה יותר משוחרר, אתה לא מוגבל לשעות אולפן ויש לך חופש יצירתי כמעט מלא, חוץ אולי מהשכן שצועק עלייך. יש שם תהליך כייפי שאפשר לשמוע".

והדיסק מתי יוצא?
"נוציא כמה סינגלים, ניתן להם לרוץ. ברגע שנרגיש שזה מעניין אנשים נצא עם זה החוצה."

להאזנה לשיר "היי טמבל" (איטי, מהיר).
 

משגעים את 144

 
קחו לכם כמה דקות בכדי להאזין לדבר הכי מצחיק שרק היום ברשת. בחור מטושטש קלות מבקש טלפון ממוקדנית של 144 האמריקאי. ההוא שהוא מחפש, לרע מזלה, הוא בעל שם בלתי אפשרי לכתיבה (לפחות באנגלית), מה שכן, היא והמפקח הראשי (שבא לעזרתה) ממש משתדלים לסייע למתקשר עם המבטא המוזר. תחזיקו חזק את הבטן, מדובר בקטע קורע במיוחד.

(להאזנה!)
 
 

פלאש

המטריקס של תנו לחיות לחיות.
 

עשה לנו את השבוע

למה לא כדאי לך להיות מיליונר.
 

בקטנות

הכפילה של בריטני ספירס – הפתעה היסטרית בסוף.

הטריילר השלישי לסרט הקאלט "כדורגל שאולין". להיט!
(ותודה לגיימר)

קחי אותי מחמודה!

הסגווי החדש.

אז מתי אפשר להתחיל? (על פי השף מסאותפארק אגב, התשובה היא חד משמעית – בגיל 17).

זה מסביר הרבה מאוד דברים.

שימו לב לחנייה הזאת, לעזאזל!

אזהרה: בירה פוגעת בחיים הרומנטיים שלך.

אזהרה: בירה פוגעת בחיים בבריאות הנפשית שלך.

אזהרה: בירה מסוגלת להרוג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by