ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם בישראל: טיוטת חוק נגד ספאם 
 
 
מערכת חיים ברשת

המועצה הישראלית לצרכנות הגישה את ההצעה בוועדה בכנסת שיוחדה לנושא; סגן שר התמ"ס הבטיח לתמוך ביוזמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי אירופה, בריטניה וארצות הברית, גם בארצנו הקטנטונת נשמעו כבר דיבורים על חוק נגד אימת התעבורה באינטרנט – הלוא הוא הספאם הבלתי נלאה.

השבוע הגישה המועצה הישראלית לצרכנות טיוטה להצעת חוק נגד פרסומות לא רצויות, הכוללת התייחסות לספאם. לפי ההצעה, ייאסר משלוח פרסומות לא רצויות בדואר, בפקס, בטלפון (טלמרקטינג) ובאינטרנט, אלא אם מקבל ההודעה נתן לכך את הסכמתו המפורשת.

את הטיוטה הגישה המועצה בישיבה של ועדת המדע בכנסת שעסקה בצורך בחקיקה נגד פרסום אגרסיווי, אליה הוזמנו נציגים ממשרדי ממשלה, מפעילי אתרים, חברות תקשורת וספקי אינטרנט. סגן שר התעשייה והמסחר, ח"כ מיכאל רצון, אמר כי יקדם את ההצעה.
 
 
המועצה לצרכנות מבקשת להוסיף תיקונים לחוק להגנת הפרטיות, לפיהם אסורה "העברת מידע בדרך התקשרות כלשהי בבזק, כהגדרתו בחוק התקשורת, אלא אם הנמען ביקש את המידע או זכאי לקבלו מכוח חוזה או חוק, מפורשות, זולת אם הפניה אינה פרסומת ויש בה תועלת ישירה לנמען". העובר על החוק יקבל קנס של 13,000 שקל.

המועצה הציעה להקים מאגר שמות, בדומה לזה הקיים בארצות הברית, שבו נרשמים אנשים שאינם מעוניינים לקבל הודעות פרסומיות, ובתיקון לחוק הציעה כי "לא יפנה אדם לאחר בפניה בלתי מוזמנת, אלא אם וידא כי הנמען לא היה רשום במהלך 30 היום שלפני הפניה בפנקס למניעת פניות בלתי מוזמנות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by