ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תורידו חופשי, סטודנטים 
 
 
מערכת חיים ברשת

אוניברסיטה בארה"ב תנסה להילחם בסטודנטים הפיראטים בדרך מקורית: הסכם רישוי עם נאפסטר שיאפשר לסטודנטים להוריד באופן חוקי ובחינם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכל הנוגע להחלפת קבצים פיראטית באינטרנט, נדמה כי האוניברסיטאות הן חוד החנית. זה לא רק ששם נולד והתגבש רעיון החלפת הקבצים כפי שאנחנו מכירים אותו, אלא גם חיבתם של הסטודנטים להורדת מוזיקה בחינם הישר לתוך ההארדיסקים של האוניברסיטה, למורת רוחם של מנהלי המוסד. הרגלי ההורדה של הסטודנטים גררו כבר כמה אוניברסיטאות לבית המשפט (לאחר שנדרשו למסור את שמות הסטודנטים החשודים ל-RIAA), וכעת, כדי להימנע ממקרה דומה, מצאה אוניברסיטה אחת פיתרון מעניין.

האוניברסיטה של פנסילווניה (Penn State University) תנסה להילחם בפיראטיות של הסטודנטים שלה לא בתביעות ולא באיומים כי אם באספקת מוזיקה חינם. ברויטרס דוווח כי אתמול (ה') הודיעה האוניברסיטה על חתימת הסכם עם נאפסטר המתחדשת, לפיו אלפי הסטודנטים הלומדים במוסד יוכלו להשתמש בחינם בשירות המאפשר הורדה מוגבלת של שירים.
 
 
"המחיר שעליו הסכמנו עם נאפסטר היה סביר ביותר ואפשרי במסגרת התקציב שלנו", אמר נשיא האוניברסיטה, גרהם ספנייר, והוסיף כי "לא נגבה מהסטודנטים כסף על השירות", שימומן מדמי השימוש של הסטודנטים למחשבי האוניברסיטה, העומדים על 160 דולר לסימסטר וכוללים מודם, מאגרי מידע ועוד.

מהאוניברסיטה נמסר עוד כי בחודשים הקרובים ישיקו אוניברסיטאות אחרות שירותים דומים, בשיתוף עם ספקיות שונות של שירותי מוזיקה בתשלום.

באוניברסיטה 83,000 סטודנטים הלומדים בכמה קמפוסים, אולם רק 13,000 הסטודנטים המתגוררים בתוך שטח הקמפוס יוכלו להשתמש בשירות. אוניברסיטת פן היתה אחת מהאוניברסיטאות שאסרו על השימוש בנאפסטר על מחשבי האוניברסיטה בעיצומו של המאבק המשפטי לסגירתו, אי שם ב-2001.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by