ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האם סוני החליטה להתאבד? 
 
 ככה תיראה הקונסולה החדשה?   
 
צבי טלית

סוני הכריזה מלחמה על כל חברות האלקטרוניקה באשר הן. ה-PSP החדש יתחרה ב-iPod, ב-N-Gage וב-GameBoy וכל זאת במחירי רצפה. זה מודל כלכלי זה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת האלקטרוניקה היפנית סוני, הכריזה על תוכנית אשר תאפשר לה לכבוש מחדש את שוק מוצרי הצריכה באמצעות קונסולת משחקים ניידת שתכיל בתוכה גם נגן מוזיקה דיגיטלי, וידאו אישי ואפילו תוכל לתפקד כטלפון סלולרי.

לדברי פקידים בכירים בחברה, סוני גם תוציא בשנה הבאה לשוק מכשיר שיתחרה ב-iPod, נגן המדיה הדיגיטלי של חברת המחשבים אפל, אשר זוכה להצלחה מסחררת. על פי ידיעה המופיעה ברויטרס, המכשיר של סוני אמור לכבוש את השוק באמצעות תג מחיר של החל ב-60 דולרים. לשם השוואה, מחיר הדגם הפשוט ביותר של iPod עומד על 299 דולרים.
 
סוני נלחמת בכולם: בים באוויר וביבשה
 סוני נלחמת בכולם: בים באוויר וביבשה   
סוני הציגה את דגם האבטיפוס של קונסולת משחקים האישית PSP, שאמורה לצאת לפני סוף שנת 2004, במהלך הדגמה למשקיעים אמריקאים, כדרך להראות כיצד החברה תוכל החברה להחיות מחדש את רווחיה, אשר הידלדלו בצורה כאובה במיוחד בשנה האחרונה.

ה-PSP החדש של סוני מתעתד לקחת בחזרה את השוק לידיים של סוני. נשיא סוני, קן קוטארגי כבר הכריז כי זה עומד להיות "הווקמן של העתיד". המכשיר החדש אמור להתחרות בעת ובעונה אחת ב-GameBoy Advance, נגן המשחקים המצליח של נינטנדו, ב-N-Gage של נוקיה ובנגן המוזיקה iPod וב-iTunes, שירות המוזיקה בתשלום של אפל.

בשלב הראשון מתכננת סוני מוצר שיזכיר במעט את ה-N-Gage של נוקיה, אך יזכה למסך תצוגה גדול יותר, שיקנה לו מראה שיזכיר יותר מכל טלוויזיה אישית נישאת.
 
 
נשיא סוני הדגיש כי ה-PSP לא יהיה מוצר אחד, אלא למעשה שורה של מכשירים שייבדלו זה מזה על פי התכונות השונות שניתן יהיה להוסיף לכל מכשיר, מה שאומר שמי שירצה נגן מדיה ב-60 דולר, לאו דווקא יזכה גם בקונסולת משחקים משוכללת וטלוויזיה באותו המחיר.

בסוני ידעו לפרגן לסטיב ג'ובס (הבוס של אפל) על הצלחת ה-iPod, אבל באותה הנשימה הם אומרים לו שנגמרו ימי החסד שלו וכי סוני מתכוננת להכנס בו בכל הכוח. כבר שנה הקרובה תציג סוני דגם שיתחרה ב-iPod ויעלה פחות מרבע ממחירו של ה-iPod הזול ביותר.

אולם יש להדגיש כי בסוני כלל לא טרחו לציין מפרט טכני של הדגם המתחרה. חלק ניכר מעלות המכשיר של חברת אפל הוא תולדה ישירה של הזיכרון המצוי במכשיר (יותר זיכרון – יותר כסף). המכשירים השונים של אפל מצוידים בעשר, עשרים או ארבעים ג'יגה-בייט זכרון. אף אחד לא אמר כמה זיכרון יהיה במכשיר ה-PSP של סוני.

בהחלט יכול להיות שסוני יוציאו מכשיר טוב (יש להם היסטוריה בתחום), אבל ללא ספק זו הפעם הראשונה שהם גם יוציאו מכשיר זול בצורה רדיקלית לעומת המתחרים (בדרך כלל המוצרים של הם לאו דווקא הזולים ביותר).

השאלה הנשאלת היא האם במהלך שכזה, שבו סוני תוזיל משמעותית את המכשיר שהיא מוציאה תחת ידיה (מה שאומר לבוא על חשבון איכויות אלו או אחרות) היא לא יורה לעצמה ברגל ובארנק כאחד? האם מדובר בסוני שתצליח להמציא עצמה מחדש ולהתנער מההפסדים האחרונים שצברה, או בסוני שמחליטה לירות בכל התותחים הגדולים עד שתיגמר לה התחמושת?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by