ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הפורומים, גיליון 26 

חדשות הפורומים, גיליון 26

 
 
מיכל יפה

על הפורומים כעלה התאנה התורן של העיתונות הממוסדת, על ההבדל בין הטרדה מינית לבדיחות בוטות, ובונוס: מתכונים לבישול מדוזות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כתבנו בפורום אקטואליה מוסר

הפורומים כגיבורי התקשורת החדשים (איורים: נגה רויך)
 הפורומים כגיבורי התקשורת החדשים (איורים: נגה רויך)   
אין ספק שכוכבי המשנה של השבוע שחלף היו הפורומים, שהאירו את העיתונות המסורתית באור די עלוב. שר בכיר נחשד בנסיון לתקיפה מינית. כל אמצעי התקשורת ידעו בוודאות כי מדובר באיציק מרדכי, אך הם בחרו שלא לפרסם את המידע.

עד כאן הכל בסדר, כי גם מי שלא מסכים עם אלה שחושבים שלא היה צריך לפרסם את שם השר החשוד יכול בהחלט להבין אותם. הבעיה התחילה כשפרסמו את שמו של מרדכי כציטוט של משהו שהופיע באינטרנט.

באינטרנט בכלל ובפורומים בפרט מופיעות הרבה הודעות. חלקן, כמו במקרה מרדכי, לינור אברג`יל ומחלתה של עפרה חזה, נכונות וחלקן כנראה לא, כמו בהודעה שהופיע בשבת בפורומים רבים וטענה בתוקף כי לאנס הסדרתי יש איידס.

האם מידע זה יצוטט ברדיו ובעיתונים? סביר להניח שלא, ובצדק. אף כלי תקשורת שמכבד את עצמו לא יפרסם מידע שמועתי ובלתי מבוסס שהופיע בפורום. אז למה השבוע הם בכל זאת עשו את זה? כי השבוע המידע כן היה מבוסס על-ידי כלי התקשורת עצמם שמסיבות כלשהן העדיפו להשתמש באינטרנט כעלה תאנה, או כאותה אם שמספרת לכל שכנותיה בהבעה ספק מתנצלת ספק מצחקקת איך הילד הקטן והשובב שלה ניגש לאשה ברחוב ואמר לה כמה היא מכוערת.

כך או כך, קהל הגולשים בפורומים לא היה צריך את הציטוט ברדיו בשביל לדעת לבוא לחפש תשובות בפורומים. בתוך שעה מפרסום ההודעה עם שמו של מרדכי בפורום אקטואליה בנענע קראו אותה מעל 600 איש. כלומר, יותר מעשרה אנשים בדקה, ויש להניח שבפורומים אחרים ברשת המצב היה דומה.

אז לא, בסופו של דבר אנחנו לא מתלוננים. רק נקווה שהקוראים בפורומים ידעו לקחת בערבון מוגבל את השמות המפורסמים שם בהקשרים כאלה או אחרים.

 

הטרדה מינית או דאחקות? אתם תחליטו

נישאר בפורום אקטואליה, אבל הפעם בנושא אחר לגמרי. השבוע קיבלנו באימייל האדום של חדשות הפורומים ספק תלונה ספק דיווח על כך שבפורום האקטואליה ב-IOL כותב מישהו בכינוי `עמישראלמת` הודעות בהן הוא מסית ומטריד מינית והנהלת הפורומים של IOL מתעלמת מהסיפור משיקולי רייטינג.

נשמע בהחלט כמו סיפור רציני ששווה בדיקה, ולכן, יצאנו לבדוק מה בדיוק מתחולל בפורום האקטואליה של IOL והרי המסקנות:

ובכן, אכן קיים בפורום משתתף קבוע בשם `עמישראלמת` (להלן עי"מ) והוא אכן משאיר הודעות בוטות למדי, אבל עד כמה שניסינו להתייחס לעניין ברצינות ומתוך כבוד אמיתי לרגשותיהם של אלה שנפגעו מאותו עי"מ, אי אפשר שלא לצחוק מהסיפור:

מסתבר שחלק ממשתתפי הפורום מאשימים את עי"מ בהטרדה מינית שכן הוא נוהג להציע למשתתפי הפורום שהודעותיהם אינן מוצאות חן בעיניו לבצע בו מין אוראלי, ואף נוהג להשתמש בביטוי "אני משתין עליך". היה אף מי שהגדיל לעשות ואיים כי אם לא ימחקו הודעותיו של עי"מ הוא יגיש תלונה במשטרה, שכן בעצם הכינוי שלו מטיף עי"מ לחיסול העם היהודי.

ועמישראל? הוא לא ממש מת, רק ישן בשעה שהתנהלו כל הדיונים כנגדו, אבל מייד לכשהתעורר, מיהר להגיב בצורה האפיינית לו.

מסקנות? מוסר השכל? לא ממש. רק הרמת גבה על כך שיש אנשים שלקחו קצת יותר מדי רחוק את הפרשנות לחוק ההסתה וההטרדה המינית.
 
 

קצרים

הבוס מגיע לארוחה פתאומית? הכינו לו מדוזה בשמנת ושום והקידום מובטח
 הבוס מגיע לארוחה פתאומית? הכינו לו מדוזה בשמנת ושום והקידום מובטח   
פרס ההודעה הביזארית של השבוע מוענק ללא תחרות לאותה אחת שחיפשה מתכונים לבישול מדוזות בפורום האוכל בנענע.
 
ועוד משהו שהגיע באימייל האדום של חדשות הפורוםים: לפורום בוני אתרים ב-IOL יש מדור חדשות הפורום משלו. מדי שבוע בשלשת השבועות האחרונים עולה שם קובץ פלאש מושקע ובו כל המאורעות שקרו בפורום באותו שבוע.

ולרגל יום האישה הבינלאומי, הודעה מפורום נשים בוואלה! על טקטיקות שמפעילות נשים שאין להן את הכח להתמודד. שבוע טוב לכולם, ושלא נצטרך להשתמש בטקטיקות כאלה ואחרות.
 

פורומים חדשים

פורום גינון - מהחצר ישירות למחשב
 פורום גינון - מהחצר ישירות למחשב   
בנענע
פורום פסיכולוגיה

ב-IOL
פורום גינון
 
 
באורט
פורום צרכנות

בנטקינג
פורום נשים
 
האימייל האדום של חדשות הפורומים

הניב השבוע שני אייטמים לחדשות הפורומים. אם גם בפורום שלכם התרחש משהו מעניין שתרצו שכולם יקראו עליו, ספרו לנו ואנחנו כבר נספר לכולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by