ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-Xbox יעבור לשבבים של IBM 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט תשתמש במעבד מתוצרת IBM בדור הבא של ה-Xbox. האם זו תחילת נפילתה הגדולה של אינטל?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדור הבא של קונסולת המשחקים Xbox של מיקרוסופט ינטוש את המעבד של אינטל לטובת אותו השבב המשמש כיום את מחשבי המק של אפל, מעבד ה-PowerPC של חברת IBM, כך הודיעו ביום שני מיקרוסופט ו-IBM.

וכבר נמצא מי שרמז כי ככל הנראה מדובר בסדק הפומבי הראשון של הגמוניית "Wintel", השותפות ששלטה ללא עוררין בתעשיית המחשבים כבר שני עשורים.
 
 
במשך שנים רבות, כפי שדווח ב-Wired, רווחה הדיעה כי אפל תיאלץ לעבור לשבבי אינטל כדי לשרוד. אולם לנוכח הצלחתו של ה-G5 המצוייד במעבד IBM שנחשב הטוב מסוגו, הרי שיכול להיות שדווקא מיקרוסופט היא זו שתבצע את המעבר מאינטל ל-IBM.

בהודעה לעיתונות שיצאה ביום ב', הכריזה IBM על כוונתה מיקרוסופט להשתמש בשבב של IBM בדור הבא של קונסולת המשחקים, שאמורה לצאת לשוק בתחילת שנת 2005. "מיקרוסופט חתמה על עסקת רישוי לטכנולוגיית המעבד המוביל למחצה המתקדם של IBM עבור שימוש עתידי במוצרי ה-Xbox ובשירותים עליהם יוכרז בעתיד", נאמר בהצהרה.

כך בעצם כבשה IBM את כל שלושת הקונסולות המובילות. הדור הבא של מכשירי הפלייסטיישן של סוני (PS3) יבוססו על שבב ה-Cell המפותח ע"י IBM, ואילו נינטנדו כבר היום משתמשת בשבב ה-PowerPC בקונסולת ה-GameCube שלה.

בכל מקרה, הרי שמדובר בהפתעה לא נעימה במיוחד לענקית השבבים אינטל, שצריך להוות עבורה אות אזהרה רציני על עתידה בצמרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by