ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס נובל לביצים גדולות 
 
 
מערכת חיים ברשת

שמח בעולם הלינוקס: נובל עומדת לרכוש את SuSE, בעזרת כסף שתשקיע IBM, כדי לכופף את היד ל-Red Hat, כדי לנצח את מיקרוסופט, חד-גדיא חד-גדיא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת נובל (Novell), יריבתה מכבר הימים של חברת מיקרוסופט חתמה על הסכם לרכישתה של חברת SuSE Linux, בעבור 210 מיליון דולר, ואילו IBM, הפטרונית הגדולה של עולם הלינוקס, תשקיע בנובל חמישים מיליון דולרים.
 
 
מהלכים אלו, עליהם דווח ברשת CNET, נועדו על מנת לשפר את מעמדה של SuSE, קמעונאית הלינוקס השנייה בעולם, על מנת להגדיל את הלחץ התחרותי על המובילה בתחום, חברת Red Hat, ועל מנת להשיב את הרוח למפרשים של חברת נובל במאבקה מול מיקרוסופט.

העסקה אמורה לצאת לפועל בתחילת השנה הפיסקלית הבאה, בחודש ינואר, כאשר ייכנסו לקופתה של נובל חמישים מיליון הדולרים ש-IBM הכריזה כי היא תשקיע בחברה.

גורמים בנובל וב-SuSE הדגישו כי מטרת האיחוד היא לכבוש את ההגמוניה של Red Hat בשוק הלינוקס האמריקאי. אך מומחים בתחום טוענים כי בעצם מדובר בעלה תאנה בלבד, המטרה האמיתית היא ללא ספק שוק מערכות ההפעלה בכלל, הן למחשבי קצה והן לשרתים, מה שאומר שבעצם מי שצריך להסתכל מאחורי הכתף הוא ביל גייטס.

לנובל יש עבר עשיר בכל הנוגע למאבק במיקרוסופט. כבר לפני שנים החליטה החברה להביא בראש לענקית התוכנה מרדמונד. היא רכשה את מעבדות המחקר של יוניקס והכל היה נראה מבטיח למדי, אך בשל התנהלות כושלת, יצאה מיקרוסופט כשידה על העליונה. הפעם מקווה נובל לתקן את המעוות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by