ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
פלישתם של חוטפי הפלצפונים 
 
 
צבי טלית

דרך בילוי חדשה מסעירה את בעלי הטלפונים הסלולרים: Bluejacking. ככה תשמח את ליבך בעזרת פלצפון ומשדר Bluetooth

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לכבוד חדירתה הצפויה של טכנולוגיית ה-Bluetooth למרחב האלחוטי של ארץ הקודש, החלטנו לספר לכם היום על תופעה חדשה (יחסית) שמצליחה לרתק\לשעשע\להרגיז בעלי טלפונים סלולריים ברחבי העולם הגדול: ה-Bluejacking.

השעשוע החדש, שהשפעתו על טכנופילים מרושעים זהה להשפעת קלפי יוגי-הו על ילדים בני שמונה, כרוך בעיקר בהטרדה רנדומלית של עוברי אורח המצויים בקרבת מקום ע"י שידור הודעת טקסט באמצעות משדר ה-Bluetooth (משדר רדיו לטווחים קצרים).
 
 
ה-Bluetooh (שאמור להכנס לשימוש בארץ ממש בימים אלו), משדר לטווח של כעשרה מטרים, ומכשיר סלולרי (או מחשב כף-יד) המצוייד במשדר יכול לבצע חיפוש בסביבתו הקרובה אחרי מכשירים אחרים שיכולים לקבל את ההודעות המשוגרות אליהם.

לפי דווח של ה-BBC, התופעה כבר קיימת מזה מספר חודשים בקרב האוהדים הפנאטים של הטלפונים הסלולריים, אולם בימים אלה היא נפוצה הרבה יותר, ואפילו ראויה לתואר "תופעה".

הסיבה להתרחבות התופעה נעוצה בעובדה שעד כה היו הטלפונים בהם הותקן משדר ה-Bluetooth נדירים ויקרים ממכשירים רגילים. אולם לאחרונה צנח מחירם, ולפי הערכות התעשייה, יותר ממיליון מכשירים המכילים את המשדר מגיעים אל השוק מדי שבוע.
 
וכצפוי, אם משהו כזה קיים, הרי שניתן יהיה למצוא על כך שפע מידע פרקטי וסיפורי גבורה באינטרנט. באתר BluejackQ, המנוהל על ידי חוטפת הפלצפונים הבכירה jellyellie, מתגלה הסיבה האמיתית מאחורי התופעה המרגשת: "נתקלתי בזה באיזשהו פורום ומייד זה נראה לי דבר כיפי לחלוטין".

לדבריה, ההבעה על פני "הקורבן" הראשון שלה, היו כה בלתי נשכחים שהיא פשוט הייתה חייבת לשחזר את העניין. "חוסר הידיעה הכרוכה באופן בו יגיב הקורבן, בין אם הוא יהיה משועשע, מבולבל או נזעם העניקה לי באזז אדרנלין מטורף".

אך כיאה לבריטית חביבה, טרחה jellyellie להדגיש את כללי האתיקה של חוטפי הפלצפונים, על מנת לוודא כי התופעה תמשיך להחשב כאמצעי חברותי וחביב להפיג את השעמום בעת הנסיעה ברכבת התחתית, ולא תהפוך חלילה למטרד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by