ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד התמ"ס יחייב אתרי מכירות להציג מחירים מלאים 
 
 
עידו קינן

הממונה על הגנת הצרכן במשרד שלח לאתרים מכתבים המודיעים על החובה לכלול את כל רכיבי המחיר, כמו משלוח ומע"מ; המכתבים נשלחו לאחר שימועים שנערכו לאתרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי מכירות רבים נוטים להסתיר את דמי המשלוח, שמתגלים לקונים רק בתום תהליך הקניה. הממונה על הגנת הצרכן, עו"ד יצחק קמחי, החליט לקחת את העניינים בידיים, ולחיים ברשת נודע כי בימים אלה הוא שולח הודעות לאתרי המכירות בדרישה להציג את מחיר המוצר המלא, כולל דמי משלוח, מע"מ ושאר ירקות.

בחודש שעבר התפרסמה במעריב עסקים כתבה שעסקה בהסתרת מחירי המשלוח באתרי המכירות. בסיכומה נכתב כי הממונה על הגנת הצרכן "ערך שימועים לחברות הגדולות בתחום המסחר האלקטרוני, במטרה לקבוע נהלים מתאימים". השימועים הללו התקיימו, וכעת שולח הממונה את המכתבים לאתרים.

במכתב, שכותרתו "הצגת מחירים כוללים באתרי האינטרנט", כותב עו"ד קמחי: "דרך הצגת המחירים באתרי המכירות הינה בניגוד להוראות חוק הגנת הצרכן התשמ"א 1981 [...] לאחר ששמעתי את עמדותיכם בנושא, הנכם נדרשים להקפיד ולמלא אחר הוראות החוק וההנחיות שלהלן בכל הנוגע להצגת מחירים באתרי המכירות שלכם באינטרנט".

קמחי מפרט את הוראות החוק, לפיו חובה על האתרים להציג, בכל סוגי המכירות, מחיר הכולל משלוח, מע"מ, אגרות, תשלומי חובה, ו"כל תשלום אחר המנלווה לרכישת אותו נכס או שירות, מבלי שניתנת לצרכן אפשרות מעשית לוותר עליו במסגרת העסקה" (ציטוט מתוך החוק). המחיר המלא יוצג "בכל מקום [ההדגשה במקור – ע"ק] בו מופיע מחיר המוצר (גם ב'באנרים', 'טיזרים' וכיוצ"ב)".

במקרים בהם הלקוח יכול להגיע בעצמו ולקחת את המוצר, מותר לפרסם את המחיר ללא דמי המשלוח, "ובתנאי שהדבר מצוין במפורש וניתן מידע היכן ניתן לאסוף את המוצר".

קמחי סירב להגיב על הידיעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by