ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גבירותי ורבותי: מהפך! 
 
 
מערכת חיים ברשת

ארה"ב: נתוני מכירות השירים בשירותי ההורדות באינטרנט עוקפים את נתוני מכירות הסינגלים בחנויות המוזיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז שקלטו החבר'ה הטובים בתעשיית המוזיקה שאסטרטגיית תקיעת האצבע בסכר ההורדות מהאינטרנט לא תחזיק הרבה זמן, זה היה רק עניין של זמן. לפי נתוני המכירות, כפי שהתפרסמו במגזין הבילבורד, בארצות הברית מכירות השירים באינטרנט הן כמעט כפולות ממכירות הסינגלים.

מדובר בנתון המפתיע הכי פחות מפתיע של החודשים האחרונים. מאז אפריל, אז עשתה אפל היסטוריה והשיקה את iTunes, שירות הורדות המוזיקה החוקי הראשון באינטרנט, זרמו הרבה ביטים דרך קאזאה, אבל שירותי הורדות חוקיים רק הלכו וצברו תאוצה. שירותים חדשים הצטרפו לשוק, שירותים ישנים עשו מתיחת פנים וחזרו בגרסת הרילודד שלהם, ו-iTunes עצמו רשם שיאי מכירות למיניהן.
 
 
לפי המגזין, מאז סוף יוני הורדו בתשלום 7.7 מיליון שירים לעומת 4 מיליון סינגלים שנמכרו בחנויות המוזיקה. בשבוע שהסתיים ב-26 באוקטובר, נמכרו 857,000 בהשוואה ל-170,000 בחנויות המוזיקה.

אולם מכיוון שחברות התקליטים קיצצו בכמות הסינגלים שהם משחררים לחנויות עקב הירידה במכירות, ייתכן והשוואה בין הנתונים לא נותנת תמונה מלאה של המציאות. ובכל זאת, הסינגל הנמכר ביותר עדיין עובר בנתוני המכירות את מכירות השיר הפופולרי ביותר בשירותי ההורדות: הסינגל הנמכר ביותר, "I Can Only Imagine" של MercyMe מכר 6,900 עותקים בשבוע, בהשוואה ל-4,700 של הטראק שהכי הורד, Hey Ya! של OutKast.

שירותי ההורדות המועדפים הם iTunes, MusicMatch ונאפסטר בגרסתו המחודשת. השירותים מאפשרים הורדה ממבחר של 500,000 שירים במחיר 99 סנט החתיכה, והצלחתם אולי תגרום לאולפנים לעכל אט אט את מיקומם החדש בשרשרת המזון של צרכנות המוזיקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by