ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הצד האפל של הריאליטי-פורנו 
 
 מה תודה? (צילומים: בן גוטמן, באדיבות Vipic.co.il)   
 
עידו קינן

הצטלמתם בעירום ברגע של חולשה? אתם צרובים לנצח בתודעה הקולקטיבית של האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנחנו אוהבים להציץ לאנשים אחרים. מאוד מאוד אוהבים. כל הארץ רוחשת וגועשת בגלל הנערות שהתפשטו בתמורה לתלושי הנחה וחולצות חינם. רשת האופנה, אחראית או לא אחראית להתרחשויות, הרוויחה המון חשיפה מהחשיפה. והאינטרנט? מיד נכנס לפעולה.

בהשקת חנות הדגל של הרשת, נחשף אתמול ב"חדשות היום במרכז" של ערוץ 3, ביקש כרוז מהנערות בקהל להתפשט תמורת בגדים ותלושים לקניות בחנות. כמה מהן, בהן גם קטינות, הלכו כמעט עד הסוף. הערוצים והעיתונים האחרים מיהרו לצקצק בלשונם (ושכחו לציין שגם נערים היו במתפשטים), ורצו לעשות פולו-אפ.

גם ynet דיווח על הסיפור אתמול, והיום שש לפרסם ידיעת המשך שמספרת כי "תמונות מ'סטריפטיז הנערות' מופצות ברשת". מה אתם סחים? זה כל כך ברור מאליו, שאפשר לפרסם ידיעה כזאת על בליינד, בלי לבדוק בכלל אם היא נכונה: כשיש מידע שהתקשורת מהססת לפרסם, האינטרנט ממלא את החלל הזה, ומישהו, איפשהו בארץ, מעלה את התמונות המלאות לאיזשהו פורום.

ומישהו באמת העלה.
 
 
המקרה הנוכחי הוא שילוב נפיץ במיוחד של איסור על פרסום תמונות הקטינות, עירום מקומי ותקשורת ממוסדת שעושה טיזינג לקהל: הנה התמונות, אבל הפנים והאיברים המוצנעים מטושטשים. ובזמן שהתקשורת מקיימת משגל נסוג עם צרכניה, האינטרנט שם זין (סליחה על משחק המילים) על אתיקה, שמתיקה, חוק ועוד מילים של עורכדינים ואקדמיה, ומספק את ליטרת הבשר.

בחורה עירומה שאתה עשוי להיתקל בה ברחוב הרבה יותר מרגשת מאלף כרמן אלקטרות, ולכן נערות הריאליטי-פורנו של רשת האופנה – ספק ילדות פותות שהתפתו לאהבת הקהל וחולצה מתנה, ספק נערות שהפנימו את המסרים שמפמפמות תעשיות הקולנוע, הטלוויזיה, המוזיקה והפרסום – ימשיכו להסתובב בפורומים, באימיילים המשרדיים וברשימות התפוצה עוד הרבה מאוד זמן.

איך זה נראה מהצד השני, של הנערה שקיבלה החלטה לא-מושכלת שאין חזרה ממנה? לפני מספר שבועות שוחחנו עם אמהּ של דניאלה (שם בדוי, השם האמיתי שמור במערכת), קטינה ישראלית שתמונות עירום שלה הגיעו לרשת וגרמו להטרדות קשות, שהובילו בין השאר להחלפת הטלפון של המשפחה למספר חסוי. "אם אתה בחור נחמד עם ראש על הכתפיים" אמרה אז האם, "אני מתחננת אליך לרדת מזה, לא לחפש את הטלפון של דניאלה ולא להתקשר אליה, כי אנחנו כבר טאטאנו את הכל מתחת לשטיח, כי אנחנו לא רוצים את הבעיה הזאת. היתה טעות, קרה מה שקרה, האתר [אחד מאלה שפרסמו את התמונות – ע"ק] לא היה בסדר, כי היא קטינה".

"זה טעות מה שהיא עשתה, ואנחנו עברנו תקופה מאוד קשה, ואני הייתי בטוחה שזה כבר די, וזה עוד פעם עולה. אם זה היה תלוי בי, אם זה היה אני ספציפית, הייתי הולכת עם זה באמת עד הסוף. זה היה באמת טעות מתום לב, זה נשלח לחבר וזה התחיל להתפרסם ונהיה בלגאן שלם. היא ילדה צעירה, וזה באמת סתם פוגע לה בחיים. ביקשנו בכל לשון של בקשה להוריד את זה מהאתר, אבל זה לא הלך, פשוט לא עזרו לנו".

"אני לא רוצה לעשות מזה סיפור, אני לא רוצה יותר שהילדה תהיה מעורבת בשום דבר. זה מלחמה ממש יומיומית, וכבר היה לנו קצת שקט בחודשים האחרונים, והטלפון שלך מעלה לי את זה עוד פעם חזרה ואנחנו ממש לא רוצים. אנחנו תומכים בילדה, ועברנו כבר את כל השלבים הבסיסיים ואנחנו לא רוצים להעלות את זה בכלל. לא רוצה בכלל לדבר איתה על זה. אנחנו רוצים להמשיך הלאה".

לא יכולנו לסכם את המאמר הזה טוב יותר מהמשפט הציני שפרסם יאיר בנימיני ברשימת התפוצה "דואר זבל": "מזעזע, לאן הגענו, להחרים את החברה, למישהו יש לינק לתמונות?"
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לדיון בפורום סקס-נוער בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by