ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ויקי קנפו זה פאסה 
 
 יחד, נאסוף את הזבל בשלום   
 
מערכת חיים ברשת

חברה חדשה בבריטניה מחפשת רעיונות טכנולוגיים מאנשים "רגילים" כדי לעשות את העולם מקום טוב יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשמדברים על חברות סטארט-אפ, התמונה שעולה בראש היא של חבורת גיקים שיושבת במשרד קטן, צפוף ובלי אוויר, מקלידה שורות קוד לא ברורות למחשב חזק במיוחד ובסוף מוכרת את הרעיון לחברת ענק (או נסגרת בקול ענות חלושה).

את הדימוי הזה בדיוק מנסה לשבור חברה בריטית חדשה. MySociety מכריזה שמטרתה להפוך רעיונות טכנולוגיים תיאורטיים לשירותים מעשיים שיעזרו לאנשים להגביר את המעורבות והפעילות החברתית שלהם.
 
טום שטיינברג, מייסד החברה, אומר שהמודל שלו הוא נאפסטר ותוכנות שיתוף הקבצים, שהוכיחו שכשמספיק אנשים נרתמים לרעיון מסויים, אפשר להקים יופי של קהילה. החברה משלמת משכורת למתכנתים ולאנשי טכנולוגיה, ומקבלת את הרעיונות מהציבור הרחב.

הבעיה היום, לדבריו של שטיינברג, היא שרוב הרעיונות שקורמים עור וכבלים מיועדים לעשיית כסף ורעיונות "קהילתיים" יותר, לא מוצאים את דרכם לעולם האמיתי. גם הממשלה, שלכאורה אמורה לטפל ברעיונות האלה, לא עושה זאת משום שבד"כ מדובר ברעיונות "קטנים מדי" שמשפיעים על מספר מועט של אנשים ולממשלה לא שווה להתעסק בהם.

הרעיונות שמוצעים ל-MySociety צריכים לענות על שלושה קריטריונים:

.

הם צריכים להשפיע על העולם ה"אמיתי".

.

דוגמה לרעיונות שעליהם כבר עובדים בחברה הם שירות SMS שמודיע לאנשים מתי עוברת משאית מיחזור ליד הבית שלהם או דרך לקשר בין אנשים בעלי זמן פנוי ולרתום אותם לעבודה למען הקהילה בנושא הקרוב לליבם.

ההיענות לרעיון היתה מפתיעה ואחרי יומיים בלבד, מצא את עצמו שטיינברג עם יותר מחמישים רעיונות, כשהמוצרים הראשונים אמורים לצאת לשוק בתוך פחות מחודשיים.

השאלה הגדולה היא האם הפרוייקט הזה יוכל להתקיים לאורך זמן בלי מימון מסודר ואם כן – מתי נזכה לראות גם אצלנו מאבק אמיתי למען החברה ולא סתם השבתות ועיצומים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by