ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא אני, זה אתם 
 
 וגם המחשבים שקניתם לא ראויים לתוכנה שלי   
 
מערכת חיים ברשת

ביל גייטס נתן ראיון ובו חשף את האחראים לבעיות האבטחה (אנחנו), את צעדי מיקרוסופט לשיפורה (לבדוק לנו את הפיירוול) ואת התוכנות שבטוחות פחות מחלונות (לינוקס ויוניקס)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארכיטקט התוכנה הראשי של מיקרוסופט, ביל גייטס, התראיין בסוף השבוע לאתר itbusiness.ca, כדי לדבר על המדיניות החדשה של תאגיד התוכנה, שנחשפה בשבוע שעבר בכנס מתכנתים. בראיון התבקש גייטס להתייחס גם לבעיות האבטחה המרובות שפקדו את מיקרוסופט בחצי השנה האחרונה, והתשובה שלו היתה ברורה: זה לא אנחנו.

"אתה לא צריך קוד מושלם כדי להימנע מבעיות אבטחה. יש דברים שאנחנו עושים כדי שהקוד יהיה קרוב יותר למושלם, כמו ביקורות אבטחה ודברים כאלה. אבל יש שתי טכניקות נוספות: פיירוול ועדכוני תוכנה. בעיות כמו וירוסים ותולעים לא קרו לאנשים שעשו לפחות אחת מהפעולות האלה. אם הפיירוול שלך היה מותקן כהלכה, ואני מתכוון כולל סריקת מיילים וקבצים שמוחלפים ברשת, לא היתה לך שום בעיה. אם אתה שואל אותי אם יש לנו כלים לבדוק שהתקנת את הפיירוול שלך כהלכה, אין לנו וגם לא לאף חברה בתעשייה".
 
 
"הדבר השני הוא העדכון. כל מי שהתוכנה שלו היתה מעודכנת נפגע משום שיש אנשים שניצלו את ההודעות שלנו על הפרצות והשתמשו בהן להפצת הווירוסים (...) בכל אחד מהמקרים הוצאנו עדכון לחור האבטחה עוד לפני שהווירוסים החלו להתפשט. מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להפחית את כמות ההתראות ועדכוני התוכנה שאנחנו משחררים וכמו שאמרתי, לבדוק טוב יותר את איכות הקוד."

גייטס התייחס גם לשאלת הפגיעות של מוצרי מיקרוסופט ואמר כי בכל הגרסאות של יוניקס ולינוקס יש יותר חורי אבטחה לכל שורת קוד. "הסיבה שלא מתייחסים לזה", אמר גייטס "היא שהתוכנות האלה פשוט לא כל כך נפוצות".

אז בפעם הבאה שמתרסק לכם המחשב, שהתוכנה לא עובדת או שאתם חוטפים וירוס, אל תקללו את מיקרוסופט – אלא רק את עצמכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by