ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והאוסקר הולך לקאזאה 
 
 מתחנף למבקרים או נלחם למען הצדק? הארווי ויינשטיין (רויטרס)   
 
מערכת חיים ברשת

האולפנים הגדולים מנסים למנוע מסרטים לדלוף לרשת על ידיד החרמת המבקרים וחברי האקדמיה (שמצביעים לאוסקר). עכשיו האולפנים משיבים מלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טקס האוסקר הקרוב יתקיים רק בעוד ארבעה חודשים אבל הקרב הגדול כבר החל. לא, לא מדובר פה על עוד קרב בין שני סרטים עטורי כוכבים או על מלחמת אולפנים מרובת עורכי דין. טוב, האמת היא שלאולפנים יש צד במאבק החדש, אבל לשם שינוי, הפעם גם הרשת מעורבת.

ביום שישי האחרון קרא מנכ"ל חברת מירמאקס, הארווי וינשטיין, לחבריו מנהלי האולפנים שלא לכבד את החרם שהוכרז בחודש שעבר על מבקרי הסרטים. מדובר בחרם שהונהג לפני כחודש בעקבות לחץ של "שובו של ארגון חובבי הזכויות (2)" ה-MPAA, שבו החלט שלא לתת למבקרים ולחברי האקדמיה (שבוחרים את זוכי האוסקר) העתקים של סרטים המועמדים לאוסקר מחשש שאלה ידלפו לרשת.

לאחר הביקורת הרבה שהושמעה ונכתבה על המהלך, החליטו החבר'ה מה-MPAA להקל קצת את החרם ולשחרר העתקים מהסרטים לחברי האקדמיה (אבל להשאיר בחושך את העיתונאים הזרים שבוחרים את זוכי גלובוס הזהב ואת חברי גילדת השחקנים שמעניקים פרסים משלהם). להארווי ויינשטיין זה עדיין לא מספיק.
 
 
ויינשטיין כתב בטור אורח שפרסם בעיתון "Daily Variety" כי "למרות שהחרם מחברי האקדמיה הוסר, המשימה שלנו עדיין לא הושלמה". בטור מציע ויינשטיין להגן על העותקים באמצעות תוכנה מיוחדת ומגייס לטובתו גם את הסרטים העצמאיים שנפגעים מהחרם משום שאין ביכולתם לחשוף את עצמם לבעלי ההשפעה.

כמו בכל סרט טוב, מול ויינשטיין עומד הקאובוי הרע (או השוטר הטוב) ג'ק ואלנטי, מנכ"ל ה-MPAA. ואלנטי התייחס בינתיים רק להקלה משבוע שעבר ואמר עליה כי היא סופית וכי יותר לא מתכוונים שם להיכנע למבקרים.

עכשיו רק נשאלת השאלה מי יהיה המפיק הראשון שירים את הכפפה ויעשה סרט מהקרב הלוהט, ועוד יותר מעניין יהיה לראות אם הסרט הזה יגיע למבקרים, או שהם יצטרכו, חס וחלילה, ללכת לקולנוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by