ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו בא הגשם 

עכשיו בא הגשם

 
 
אודליה ברקין

אחרי שני סינגלים חורפיים עם השמעות לא רעות בכלל מוציאה להקת החשמליות תקליט בכורה חורפי לא פחות, "אחר כך בא הגשם". אודליה ברקין שמעה מהם איך זה להיות להקה צעירה שגיל החברים הממוצע בה הוא 35, ולמה הם כל כך אוהבים כשמעונן בחוץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עטיפת האלבום של החשמליות. צובעים את החורף באפור
 עטיפת האלבום של החשמליות. צובעים את החורף באפור   
החשמליות, שמילאו בחודשים האחרונים את החורף שלנו עם שירים עונתיים כל כך כמו "לונדון", "תשוקה רעה" ו"חורף נשבר", הוציאה השבוע את אלבום הבכורה שלה, בשם חורפי לא פחות, "אחר כך בא הגשם". התקליט אמנם יוצא בסוף החורף, אבל השירים של החשמליות הספיקו לצבוע את החורף שלנו באפור רומנטי, כמו שצריך.

אבל לפני שנדבר על התקליט, קצת רקע. החשמליות הוקמה לפני חמש שנים, על ידי צמד החברים מילדות, עמי לוי (גיטריסט וסולן, שאחראי בין השאר ללהיט האייטיז "זיוה" של פוליאנה פרנק), ובועז כהן, כתב תרבות ב"ידיעות אחרונות" ואיש הקלידים והקולות בלילה.

אליהם חברו שימי בן לולו כמתופף, יגאל סדן על הבס, ולאחרונה גם אלי שאולי, גיטריסט, לשעבר מלהקת ``פונץ", וכיום מלווה גם את שלום גד והיהלומים. חמש שנים אחרי הם חובקים את אלבום הבכורה, אחרי סינגלים שזכו להשמעות יפות למדי ברדיו. לכל הדעות, מאורע משמח. ולכבוד המאורע המשמח הזה, התכנסו החשמליות לענות על כמה שאלות שמטרידות את מוחנו הקודח.
 
החשמליות. ``החברים היו מאוד מופתעים ולעיתים אף סקפטיים``
 החשמליות. ``החברים היו מאוד מופתעים ולעיתים אף סקפטיים``   
בועז ועמי, זה לא קצת מסובך לעבוד עם חבר ילדות? זה לא יותר מדי אינטנסיבי ופותח פתח למריבות?

"לא רק זה שזה לא מסובך, זה תענוג גדול וריגוש רב. אנו בעצם מגשימים חלום ילדות. לא רק שזה לא פגם בקשר בינינו אלא שזה אפילו חיזק אותו יותר, והיווה ערוץ מצוין לביטוי הרגש והחיבור העמוק שנוצר עם השנים בינינו. עד החשמליות זה התבטא בהליכה משותפת לבית הספר, נסיעות לחו"ל או בילויים. עכשיו זה מתבטא גם באפיק היצירתי אומנותי. אינטנסיבי מבחינתנו זה טוב".


מה בקשר לעובדה שאתם לא בדיוק חבורת יוצרים צעירים בשנות העשרים לחייהם? מה גרם לכם לקחת סיכון כל כך גדול, במקום ובזמן שבו נמצאתם?

עמי: "קמתי יום אחד בבוקר והבנתי שאם אני לא עושה את זה, אני בחיים לא אוכל להיות מאושר. באותו רגע ממש התחיל התהליך של חזרה לעולם המוזיקה, כי מאז `פוליאנה פרנק` בעצם לא הייתי פעיל".

איזה תגובות קיבלתם מהסביבה על כך שבגיל 35 החלטתם ללכת על מוסיקה?

"המשפחה הקרובה תומכת. החברים היו מאוד מופתעים ולעיתים אף סקפטיים. יש כעקרון שני סוגים של תגובות. הראשונה: התפעלות חסרת מעצורים מהאומץ. השניה: תדהמה על הסיכון שהעזנו לקחת".

 
נו, אז למה בעצם קוראים לכם החשמליות?

"החשמליות הוא שם רב משמעי. החלטנו עליו כיוון שהוא מבטא את הכמיהה למשהו זר, רחוק, שלא קיים כאן. החשמליות ככלי תחבורה שמאפיין את צפון אירופה. משהו שמופיע בספרי הילדות עליהם גדלנו - וגם כיון שגיטרות חשמליות הן עמוד השדרה של כל הרכב רוק".

ומה עכשיו?

"אנחנו מתכוונים להופיע כמה שיותר מעכשיו ועד הקיץ. הופענו כבר במועדון ברבי בתל-אביב. באפריל יש הופעות במועדון תמונע בתל-אביב, וכעת אנו מתאמים הופעות מחוץ לתל-אביב. נעשה כל מה שנחוץ כדי להגיע לתודעת הקהל. וברגע שהכל יירגע קצת, נתחיל להקליט אלבום שני".

ועוד עניין קטן לסיום: לפני כמה חודשים הציעה נענע לגולשים לעצב את העטיפה לאלבום החשמליות. למרות ההיענות הרבה, עטיפת האלבום הסופית אינה פרי עיצובו של גולש נענע, אבל להקת החשמליות מודה נרגשות: "העיצובים היו מדהימים ברובם. גילינו בהם פרץ של יצירתיות ומקוריות. בסופו של דבר לא מצאנו עטיפה שתהיה גם מרהיבה וגם תישא את המסר של האלבום - חורפי ומלנכולי. אבל תודה מקרב לב לכל המעצבים שנטלו חלק. הייתם מדהימים. באמת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by