ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מישהו הפסיק את המוזיקה בסניף המרכזי 

מישהו הפסיק את המוזיקה בסניף המרכזי

 
 
מערכת חיים ברשת

ה-MIT פתח בשבוע שעבר שירות מוזיקה מהפכני – לחברות המוזיקה לקח פחות משבוע לסגור ל-MIT את הבאסטה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר התבשר העולם על לידתה של חלופה חוקית לחלוטין לרשתות ה-P2P. הבשורה, כרגיל, יצאה מה-MIT, הטכניון של העולם המערבי, שם פיתחו שני סטודנטים חרוצים, קית' ויינסטיין בן ה-22 וג'וש מנדל (21) רשת אנלוגית להחלפת קבצים, אשר אינה מהווה הפרה לחוק ה-DMCA הדרקוני.

אבל כנראה שלא כולם היו שותפים לשמחה, והיום, שבוע לאחר מכן, נראה שהרעיון המבריק לספק מוזיקה זולה וחוקית לסטודנטים באמצעות רשת הכבלים הפנימית באוניברסיטה, נידון לכשלון (ככל הנראה עם לא מעט עזרה מצד החברים בתעשיית המוזיקה).
 
פרוייקט LAMP (פרוייקט הספריה לגישה למוזיקה) של ה-MIT נערך מול חברת Loudeye אשר אמורה הייתה להיות ספקית התוכן והרשיונות לפרוייקט. ככל הנראה היה מדובר בקצר בתקשורת בין שני הצדדים, כיוון של-Loudeye יש היתר למכור אך ורק קבצי מוזיקה מקודדת ללקוחותיה, אולם הרשיונות להשמעת תכנים אמורים להיות מסוכמים בין חברות התקליטים לבין הלקוח הסופי, במקרה זה MIT. או כפי שהגדיר זאת סטאן ריימונד, היחצ"ן של Loudeye: "אנחנו סיפקנו תוכן ל-MIT, אבל לא סיפקנו להם את רישיונות להפיץ את התוכן".

כתוצאה מכך, הסיר ה-MIT מהשירות שירים ששייכים לאולפני Vivendi Universal ולסוכנות Harry Fox. ואילו עתה מנהל ה-MIT מו"מ ישיר עם חברות ההקלטות ועם המפיצים.

במקור תיכננו ה-MIT לעבוד על עסקות רישוי עם חברות המוזיקה השונות, אולם השתלשלות העניינים גרמה לאנשי האוניברסיטה להפסיק לחלוטין את שירות המוזיקה, לפחות לעת עתה. וכצפוי, חברות המוזיקה דואגות להדגיש כי הנבלות האמיתיים בסיפור הם ה-MIT.

קלי מולנס, דוברת מטעם קבוצת המוזיקה יוניברסל של חברת Vivendi Universal אמרה לעיתון ה-LA times: "זה מצער שה-MIT העלו שירות בניסיון להתחמק מתשלום לאומני ההקלטות, המוזיקאים המאוחדים וחברות התקליטים. חברת Loudeye הכירה בכך שאין לה את הזכות להעביר את המוזיקה של יוניברסל לשירות של ה-MIT, וה-MIT פעלו באחריות כשהחליטו להסיר את המוזיקה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by