ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA בדרך לעוד 80 לקוחות מפוחדים 
 
 
צבי טלית

תעשיית המוזיקה הגישה תביעות כנגד 80 מתוך 204 הגולשים שאליהם שלחה מכתבי התראה בתחילת החודש. חבר הסנאט קולמן חושש ש-RIAA קצת מגזימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארגון חובבי זכויות היוצרים של תעשיית המוזיקה האמריקאית (RIAA) הגיש ביום חמישי שעבר תביעות משפטיות כנגד עוד שמונים אנשים שהחליפו קבצים על גבי רשתות ה-P2P. מוקדם יותר החודש, שלח RIAA מכתבי התראה ל-204 אנשים, שהודיעו להם כי הם עומדים להיתבע ע"י RIAA בגין הפרה "בוטה" של זכויות היוצרים.

מי שרוצה לדעת כמה שירים זה הפרה בוטה על פי RIAA, הרי שמדובר בהחזקתם של יותר מ-1,000 שירים על המחשב ושיתופם החופשי של הקבצים עם מיליוני אנשים זרים על גבי רשת האינטרנט. (אבל אל תבנו על המספר הזה, אין לדעת מתי RIAA תגדיר דין מאה כדין פרוטה).
 
 
בינתיים, באופן מפתיע לחלוטין, כל 124 האנשים שלא הוגשה נגדם תביעה פנו אל RIAA בתקווה לסיים את העניין בלי הצורך להיפגש עם עורכי הדין של הארגון בבית המשפט.

בחודש ספטמבר, הגיש הארגון 261 תביעות אזרחיות בגין הפרת זכויות יוצרים מבלי שליחת כל התראה מראש לנאשמים, דבר שעורר זעם רב בקרב רבים מחברי הקונגרס האמריקאי.

ומה יש ל-RIAA להגיד בנידון? – "אנו מרוצים מכך שהמאמצים שלנו לתת צ'אנס נוסף למחליפי הקבצים להתנקות ולהגיע לפשרה אכן נושאים פרי", אמר נשיא הארגון קארי שרמן בהצהרה (אחת מיני רבות) ששיחרר לעיתונות. "העובדה שהרוב המוחץ של אלו שקיבלו את ההתראה יצרו עמנו קשר והיו נלהבים לפתור את העניין היא סימן ברור לכך שמסע החינוך והאכיפה של קהילת המוזיקה מצליח להעביר את המסר".
 
ומסתבר שהוא כנראה צודק. יש משהו מאוד משכנע וחינוכי בתביעות המוניות. לדבר הזה קוראים פחד, וזה בדיוק מה שלא מוצא חן בעיניו של אחד המתנגדים הגדולים ביותר לשיטת העבודה של RIAA, הסנאטור נורם קולמן.

לפי דיווח באתר רג'יסטר, פירסם הוושינגטון פוסט תמליל של צ'ט אינטרנטי בו השתתף הסנאטור וענה על שאלות הגולשים. קולמן הדגיש בתחילת השיחה כי עמדתו היא כי הפיראטיות היא אכן דבר שלילי, אולם התעשיה צריכה לחשוב בזהירות מה היא עושה על מנת לשנות את גישתם של אנשים.

קולמן מנה שלוש דאגות שיש לו אודות הגישה בה נוקט ארגון RIAA: "ראשית, להיקף הנרחב של צווי הזימון יש את הפוטנציאל לסחוף פנימה אנשים שלא עשו כל רע."

שנית, העונשים האזרחיים הקיימים בתחום, ביניהם קנסות של עד 150,000$ לכל שיר, הם בבירור מוגזמים.

ניתן להשתמש בעונשים אלה כאיום ברור על אנשים אשר יכול להיות שעשו או שלא עשו את המעשה בו הם מואשמים. ידוע לנו שעונש זה אף פעם לא ייושם. החשש שלי הוא שהאיום שגורם העונש הזה הוא כה חמור עד שלמעשה מדובר פה למעשה בדרך להכריח מישהו שלא עשה כל רע להגיע לפשרה, רק על מנת לא להגיע לפשיטת רגל.

ולסיום, יש לי גם חששות בנוגע לסוגיות הגנת הפרטיות האישית. לטכנולוגיה המשמשת את RIAA ואת רשתות ה-P2P יש את הפוטנציאל לשמוט את הקרקע מתחת להגנת הפרטיות האישית של הגולשים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by