ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות היי-טק 9-3 

חדשות היי-טק 9-3

 
 
יוני שדמי

מיזוגים, רכישות והוצאות להורג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמעט מיליון יחידות. הפלייסטישן 2
 כמעט מיליון יחידות. הפלייסטישן 2   
ענקית האינטרנט AOL, שנמצאת בהליכי מיזוג עם ענק המדיה טיים-וורנר, נמצאת במגעים לשיתוף פעולה עם חברת איי.טי & טי, חברת הטלפונייה הבינלאומית הגדולה ביותר בארה"ב. "אנחנו במגעים עם איי.טי & טי בנוגע למספר דברים שנוכל לעשות ביחד", אמר סטיב קייס, מנכ"ל AOL, בתגובה לשאלות על אופיים הלא-ברור עדיין של המגעים.

"בנק וואן", בנק האחזקות הרביעי בגודלו בארצות הברית, השיק מערכת המאפשרת לגולשים לשלוח זה לזה כסף באמצעות הדואר האלקטרוני. בעזרת האתר החדש, הגולש יכול לשלוח דואר לאדם אחר הכולל העברת כסף בסכומים של עד 500 דולר, תוך הסתמכות על מספר חשבון העו"ש שלו או מספר כרטיס האשראי.

סוני מכרה מעט פחות ממיליון יחידות של"פלייסטיישן 2, משחק הטלוויזיה \ נגן הDVD שלה, וזאת כיומיים בלבד לאחר התחלת שיווקו ביפן. תחשיב המכירות הזה כולל גם את המכירות המוקדמות דרך אתר האינטרנט של החברה (שהתמוטט לכמה שעות כתוצאה מעומס ההזמנות האדיר). הפלייסטיישן 2 אמור להתחרות בדרימקאסט של סגה, ובקונסולות עתידיות של נינטנדו ומייקרוסופט.
 
 
טביעת עין. אנדי גרוב, יו``ר אינטל
 טביעת עין. אנדי גרוב, יו``ר אינטל   
בשלושת השבועות שעברו מאז השקת מערכת ההפעלה החדשה שלה, מכרה מייקרוסופט כחצי מיליון עותקים של חלונות 2000. הנתון הזה אינו כולל מכירות לעסקים גדולים, אלא רק צרכנים פרטיים ועסקים קטנים. רוב העותקים שנמכרו היו בגרסת Professional, שנועדה להפעיל תחנות עבודה.

יום אחד בלבד אחרי ההנפקה המדוברת של חברת "פאלם", יצרנית ה"פאלם פיילוט", צנחו מניות החברה מערך של 160 דולר למנייה למעט יותר מ80 דולר למנייה בלבד. הצניחה באה לאחר סדרה של קפיצות בערך המנייה.

חברת אינטל תשים "עין מיוחדת" על חברות ישראליות, אמר סטיבן גריי, מנהל השקעות בכיר של יצרנית המיקרו-מעבדים הגדולה בעולם, בראיון לסוכנות "רויטרס". אינטל צפויה להשקיע בכל חברה שהיא תשים עליה את אותה עין מיוחדת בין מיליון לעשרה מיליון דולר. השנה, לדברי גריי, תשקיע אינטל בכעשרים חברות ישראליות שונות.
 
אינטרנט נייד. הדגמה של גו-נקסט
 אינטרנט נייד. הדגמה של גו-נקסט   
בניצחון עם משמעות טכנולוגית מועטה אך סמליות עסקית רבה, הקדימה יצרנית המיקרו-מעבדים AMD את הארכי-מתחרה אינטל ביומיים, והשיקה לפניה מעבד במהירות 1 ג`יגה הרץ, או אלף מגה-הרץ. אבל, בעוד השבב של AMD יעלה (בארה"ב) כ1300 דולר, מחירו של השבב האינטלי יעמוד על 990 דולר בלבד, וזאת למרות שבדרך כלל שבבי AMD זולים יותר מהשבבים המתחרים.

האקרים פרצו אתמול לאתר של סוכנות הביון הטיוואנית, אך גורמים רשמיים במדינה פסלו את האפשרות שסין היא מקור ההתקפה. יש לציין כי בקיץ האחרון האקרים סיניים התקיפו עשרות אלפי אתרים טיוואנים, וזאת לאחר שנשיא טייוואן אמר כי שתי המדינות צריכות להתייחס זו אל זו כשוות.

חברת "פלאפון" ו"סאני" ישקיעו קרוב ל200 מיליון דולר בGoNext, חברה חדשה שתעסוק באספקת גישה לאינטרנט דרך הטלפון הסלולארי. הקמת החברה החדשה הייתה הכרח עבור "פלאפון", היות שעל-פי החוק, חברות המספקות שירותי טלפונייה רשאיות לספק שירותי אינטרנט אך ורק דרך חברת-בת.
 
פחות מיומיים לאחר השקתו, הותקף והופל אתר MSN ישראל בידי האקרים. האתר, שנפל בשעות הערב של יום שבת, חזר לפעולה לאחר שעתיים, ואז הותקף ונפל שנית. ההתקפות, שהתבצעו בסיגנון דומה להתקפות האחרונות על יאהו! ושאר אתרי המסחר האלקטרוני המובילים, גרמה לנפילה של אתרים נוספים שהיו מקושרים לMSN.

לאחר שבאג 2000 חלף ועבר בשלום, מתלבטות הרשויות האמריקאיות מה לעשות עם מרכז הפיקוד והשליטה עצום המימדים שהוקם לקראת בואו של הבאג. המרכז, שהוקם בעלות של כחמישים מיליון דולר וכעת נותר מיותם, עומד בפני אפשרות של סגירה בסוף החודש. הציוד הממוחשב הרב שנשאר במרכז, כתשעה מיליון דולר שוויו, יועבר לפרוייקטים ממשלתיים אחרים.
 
ביקורת ציבורית. שיראק ולאס-סטארט-אפיסטס
 ביקורת ציבורית. שיראק ולאס-סטארט-אפיסטס   
ממשלת צרפת הודיעה כי מעתה נאסר על כל עובדי הממשל הציבורי במדינה להשתמש במילים אנגליות שהוטמעו בסלנג המחשבים העסקי. בין המילים: "סטארט-אפ" (מעתה אמור Jeune Pousse, או צמח צעיר), ואי-מייל (מעתה אמור Courrier Electronique, או דואר אלקטרוני). ההחלטה התפרסמה ימים ספורים אחרי הביקורת הציבורית שהוטחה בנשיא צרפת ז`אק שיראק, משום שכינה מנהלי חברות סטארט-אפ "Les Start-upistes".

 
תרגישו בבית. גייטס ומייקרוסופט מגיעים לסין
 תרגישו בבית. גייטס ומייקרוסופט מגיעים לסין   
איש העסקים לב לבייב יוזם הקמת רשת דמויית אינטרנט מיוחדת לחרדים, מוסר העיתון "גלובס". כרגע הקמת הרשת מתעכבת בגלל סכסוך בין לבייב לרב אליעזר פרידמן מבני ברק, שלטענתו היה ההוגה המקורי של רעיון הקמת מעין "ספק אינטרנט" שיקבל את אישור הרבנים החרדים המרכזיים. לבייב ופרידמן הסתכסכו לאחר שפרידמן הציג את הרעיון להקמת הרשת בפני אינטרנט זהב.

אינטל הודיעה השבוע כי היא תחל בביצוע תוכנית במסגרתה יקבל כל אחד מעובדיה, כולל אלו שעובדים במשרה חלקית בלבד, מחשב אישי, גישה לאינטרנט ושירותי מיחשוב שונים. הצעד של אינטל, ממנו ייהנו יותר משבעים אלף איש ואישה, מגיע אחרי צעד דומה של מספר חברות ענק נוספות, כגון פורד, דלתא איירליינס ואמריקן איירליינס.

מייקרוסופט קיבלה את הסכמתה של ממשלת סין למכור את מערכת ההפעלה החדשה "חלונות 2000" בסין, ובכך ירדה מן הפרק האפשרות שחוקי ההצפנה החדשים והקשוחים בסין יטרפדו את כניסתה של מערכת ההפעלה החדשה לאחד השווקים הגדולים בעולם.
 
לראשונה בתולדות ארצות הברית, אפשרה המפלגת הדמוקרטית לאזרחי אריזונה להצביע לפריימריז שלה באמצעות האינטרנט. מוועדת הבחירות נמסר על תקלות מועטות בתהליך ההצבעה הווירטואלי, ועל מספר שיא של מצביעים. "אנו משמשים כדוגמא למה שאנו מקווים שיהיה נפוץ בעולם כולו", אמר אחד מחברי המפלגה הדמוקרטית.

אתר הMP3 הסיני הרשמי הראשון יעלה לרשת בקרוב, ויאפשר למוסיקאים סינים למכור את יצירותיהם. האתר, שהוקם באישור הממשל הסיני, יוקם על ידי חברת האינטרנט האמריקאית Houston InterWeb בשיתוף חברת השקעות סינית ששמה לא נמסר. האתר יעלה לאוויר בעוד כחודשיים.
 
אתר רשמי של ממשלת טקסס מאפשר לעיין ברישומי הארוחות האחרונות של מאות אסירים שונים שהוצאו להורג. האתר, שכולל גם דיווח מפורט על פשעיהם של הנידונים למוות, כולל את ארוחותיהם האחרונות של רוצחים כגון דויל סקילרן (סטייק, תפוחי אדמה מאודים, חמאה, אפונה מתוקה, פודינג בננה וקפה), אנתוני ווליאמס (צ`יפס, קטשופ, לחם וחלב), צ`רלס בס (שהסתפק בסנדביץ` גבינה פשוט), ורבים נוספים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by