ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל הולכת להנפקה 
 
 
מערכת חיים ברשת

ענקית החיפוש עושה את זה סוף סוף, ועושה את זה עם טוויסט: המניות, שיונפקו בתחילת 2004, יועמדו למכירה פומבית באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גוגל, ענקית החיפוש החולשת על רוב תעבורת החיפוש באינטרנט, היא עדיין חברה פרטית שמנהלת את ענייניה הרחק מהעין הציבורית. אבל זה לא יימשך עוד זמן רב – לפי דיווחים שונים, החברה תצא להנפקה בבורסה בחודשים הקרובים.

לרגע זה חיכו אנליסטים סקרנים, אנשי תעשייה וסתם עמך הגולשים כבר חמש שנים, מאז הקימו סרגיי גרין ולארי פייג' את החברה. גוגל מחפשת לאחרונה בנקים שינהלו בעבורה את ההנפקה. החברה הזמינה בחודשים האחרונים הערכות שוק וייעוץ מחברות שונות, ואדם המקורב לנושא מעריך כי ההנפקה תתרחש במחצית הראשונה של השנה הקרובה.

וכמו כל דבר אחר, גם כאן גוגל יוזמת מהלך מקורי: המניות לא יונפקו כדרך כל חברה, אלא יועמדו למכירה פומבית באינטרנט. מגוגל סירבו להגיב על הידיעה.
 
 
וכעת למספרים: אז כמה גוגל שווה באמת? החברה מגלגלת 700 מיליון דולר בשנה, היא מרוויחה כ-100 מיליון ומפגינה צמיחה של כ-20% בכל 12 חודשים. לפי ההערכות כי מכירות החברה יעמדו על 840 מיליון דולר בשנה הבאה, מעריכים רוב האנליסטים כי החברה תיסחר בשווי של 16-25 מיליארד דולר.

אבל נמצאו גם האנליסטים שנתנו תחזיות אחרות. פול קדרוסקי מ-National Post אומר שיצירת הבאזז סביב ההנפקה באמצעות המכירה הפומבית באינטרנט עשוי להזניק את המניות לשווי דמיוני כמעט של 50 דולר החתיכה, כלומר החברה תיסחר בשווי שוק של 60 מיליארד דולר – יותר מפי 2 מיאהו – אבל לאחר שתגיע לשווי שוק אסטרונומי היא תתחיל לרדת. ואילו אריק מרטינוזי, אנליסט של קבוצת קרייג-האלום, מעריך את השווי של גוגל ב-8-13 מיליארד דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by