ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסוי ישראלי באינטרנט מהיר על רשת החשמל 
 
 חשמל בפס רחב. מתוך אתר Main.net   
 
עידו קינן

יחל בעוד כשבועיים, יקיף 20 בתים וייארך מספר חודשים; ספקית הטכנולוגיה: השקה מסחרית אפשרית בתוך חצי שנה; פרסום ראשון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תושבים בקרית מוצקין קיבלו בימים אלה עלון הקורא להם להצטרף לניסוי להתחברות לאינטרנט המהיר דרך רשת החשמל. את הניסוי מבצעות חברת הטכנולוגיה הישראלית main.net, המספקת את מערכת ההתחברות, חברת החשמל, בעלת התשתית, וספקית האינטרנט נטוויז'ן.
 
 
דרישות המינימום להצטרפות לניסוי הם מעבד פנטיום 2 וחלונות 98. הנסיינים יקבלו מודם שמתחבר מצד אחד לשקע החשמל ומן הצד השני לכרטיס רשת. הקצבים צפויים להיות דומים לאלה של חיבור ADSL – 750 קילוביט/שניה. בניסוי ישתתפו כעשרים בתים מרחוב ההגנה והרחובות הסמוכים לו בקרית מוצקין.

הניסוי צפוי להתחיל בתוך כשבועיים, ולארוך מספר חודשים. ההשתתפות בו היא חינם, אולם הנסיינים יצטרכו לספק משוב לחברת החשמל, ולאפשר לאנשיה לבצע בדיקות בבתיהם במהלך הניסוי.

"אנחנו עורכים את הניסוי כדי להראות לחברת החשמל ומשרד התקשורת את היכולות מבחינה טכנולוגית. אפשר להשיק מערכת מסחרית תוך שישה חודשים", אומר האחראי על הניסוי, מורן ויג, מנהל פרוייקטים ב-Main.net. "היינו רוצים שזה יהיה כמה שיותר מהר, אבל זה תלוי בחברת החשמל ומשרד התקשורת. ישראל היא שוק קטן – נשמח אם יהיה פה משהו, אבל השוק שלנו הוא באירופה ובארה"ב".

לדבריו, היתרונות לצרכן הם שאין צורך בחיווט בבית; אפשר להתחבר לאינטרנט מכל שקע; בניגוד לטכנולוגיות אחרות כמו ADSL, הטכנולוגיה שלו מאפשרת לספק upstream ו-downstream זהים; וניתן גם "לספק שירות שיתחרה במחיר של ה-ADSL והכבלים". מצד שני, המנויים חולקים את רוחב הפס, כמו בטכנולוגיה של הכבלים, כך שייתכן מצב בו חיבור מספר רב של משתמשים באיזור מסויים יעמיס על הרשת ויוריד את איכות החיבור של כולם.

היתרונות לספקי השירות, אומר ויג, הם שאין צורך להשקיע בפריסת תשתיות, משום שהתשתית – רשת החשמל – כבר קיימת, ושעלות הקמת רשת המידע על גביה היא נמוכה. "אנחנו מתקינים יחידה מרכזית בשנאי של חברת החשמל – זה חיבור פשוט, שיכול להתבצע על ידי כל חשמלאי".

אם משרד התקשורת יעניק רישיון לשירות, חברת החשמל תוכל להשכיר את תשתיותיה גם למתחרים שלכם.
"כמו כל ספק תשתית, הם יוכלו לעשות מה שהם רוצים – שוק התקשורת על קווי חשמל הוא גדול. זה לא מדאיג אותנו כי אנחנו מובילים בתחום".


* גילוי נאות: נטוויז'ן היא מפעילת פורטל נענע
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו לפורום אינטרנט מהיר בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by