ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה שולט ברמזור 
 
 
מערכת חיים ברשת

בלחיצת כפתור תוכל לוודא שהרמזור הבא יהיה ירוק – גאדג'ט חדש שנמכר באינטרנט מאיים להביא כאוס לכבישי ארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושבים במכונית הישנה, אין מזגן, והרמזור האדום מתעלל בכם כבר עשר דקות? בנקודה הזו רובנו נוטים לגלוש אל מחוזות הפנטזיה ולדמיין איזה כיף יכול היה להיות אם היה לנו איזה גאדג'ט שיאפשר לנו להחליף את האור האדום בירוק, ולנסוע אל עבר השקיעה, הרוח בשיערנו (למי שיש) ושיר בליבנו.

אז מסתבר שחזון כזה הוא בהחלט אפשרי, שכן בארה"ב התחילו למכור באינטרנט גאדג'ט שעושה בדיוק את מה שתואר כאן למעלה. עכשיו תארו לכם שאתם לא היחידים שיש להם מכשיר קטן ונחמד כזה. וזה בדיוק מה שמפחיד את הרשויות האחראיות על בקרת התנועה, שבטוחים כי מכשיר כזה, הוא הדרך המהירה לתוהו ובוהו.
 
 
המכשיר פותח במקור על מנת לסייע לניידות משטרה ורכבי כיבוי-אש לשנות את התנועה כך שלא יצטרכו להתפרץ לצמתים באור אדום, אולם העתקים של המכשיר הגיעו גם אל השוק האזרחי. והצרה הגדולה ביותר מבחינת המשטרה היא שלא ניתן לאתר את המתקן (גם אם הרכב עומד בצמוד לניידת) וכי בכל מקרה מדובר במכשיר חוקי לחלוטין.

המכשיר שנקרא MIRT, מפיץ קרן אינפרה-אדומה לטווח של כ-450 מטרים אל מקלט המצוי בצומת. המקלט מחליף את האור ברמזור מיידית ומאפשר את פינוי הצומת לפני שרכב החירום עובר בו. המכשיר של רכבי הכיבוי מופעל אוטומטית ואילו הגרסה האזרחית מחוברת לשקע המצת ומופעלת בלחיצת כפתור.

בניגוד למכשירים אחרים דוגמת משבשי ראדאר ומכשירים מסוימים לאיתור מכמונות לייזר הפולטים אותות רדיו, ה-MIRT ודומיו פולטים קרו אינפרה-אדומה, כך שאין כאן למעשה עבירה על חוקי ה-FCC (ועדת התקשורת הפדראלית).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by