ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וידויה המזעזע של טכנו-פמיניסטית 

וידויה המזעזע של טכנו-פמיניסטית

 
 
dipsy, מנהלת פורום ט

גם אחרי המהפכה הפמיניסטית, גברים עדיין מסתכלים על נשים בפטרונות בכל מה שקשור לטכנולוגיה, ומתייחסים לאשה כאל נס רפואי אם היא יודעת להחליף נורה. בנות, הגיע הזמן לשים לזה סוף, ולהתחיל להתקין את המודמים שלנו בעצמנו. יום האשה: גירסת ההיי-טק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בנים אוטומטית מניחים, גם אם לא במודע, שכל הכפתורים האלה נורא מבלבלים אותך (איורים: נגה רויך)
 בנים אוטומטית מניחים, גם אם לא במודע, שכל הכפתורים האלה נורא מבלבלים אותך (איורים: נגה רויך)   
באחת השיחות הראשונות שלי עם בנזוגי שיחיה הוא שאל אותי איזה מחשב יש לי. "פנטיום 450 3 עם מסך 17 אינץ`" , עניתי בגאווה. מה, קניתי אותו חודשיים קודם לכן והרגשת השמחה מהצעצוע החדש טרם הספיקה לפנות את מקומה לתגובה אלרגית חריפה בכל פעם שמשהו שביל גייטס מרוויח עליו כסף מופיע לי על המסך.

"אז מה", הוא פלט, "יש לך יותר גדול משלי?"

בתור אחת שפעם הצליחה להתקין מודם בכוחות עצמה, ואפילו לכוון את הווידאו שלה שיקליט לה משהו כמו שמונה תוכניות שונות מארבע ערוצים שונים לאורך חמשת ימי חופשה בסיני (והכל עבד כמו שצריך) - אני לא מצליחה להבין את הפטרונות שיש לבנים בכל מה שקשור אלינו ולדברים שעובדים על בטריות או חשמל. לא, באמת. בואו נדבר על זה.

בנים אוטומטית מניחים, גם אם לא במודע, שכל הכפתורים האלה נורא מבלבלים אותך. את בחורה, אז מה את כבר יכולה להפעיל חוץ מאת הפן ואם את מוכשרת אז גם את הטלפון האלחוטי. בכל פעם שצריך להחליף נורה מיד נדלקת להם הבעת חשיבות עצמית על הפרצוף וכל גופם כאילו זועק: "זוזי, זוזי. תני לי לטפל בזה". אז אתם יודעים מה, תטפלו בזה, וגם תורידו את הזבל בדרך, אם אפשר. לנו תשאירו את הכיף האמיתי והקצת יותר מתוחכם.
 
אז מה אם אני בקושי יודעת להחזיק מברג, זה הרי עולם של היי טק, בייבי
 אז מה אם אני בקושי יודעת להחזיק מברג, זה הרי עולם של היי טק, בייבי   
אני אוהבת לקרוא חוברות הפעלה. מיד כשאני מקבלת מכשיר אלקטרוני חדש, או שאחד כזה עובד במקרה לידי, אני ממהרת לבדוק מקרוב את כל הפונקציות שלו. הגישה הזו לחיים העניקה לי בעיקר מחשבים שנופלים בממוצע הרבה יותר מאצל אנשים אחרים ("אבל באמת יורי ממחלקת תמיכת מחשבים, אז מה אם אסור להוריד דברים מהאינטרנט, בסך הכל רציתי לשחק דיגר, איך יכולתי לדעת שזה יפיל את כל המערכת?") ובוז בסיסי לאנשים שלא מסוגלים לכוון את השעון בווידאו שלהם.

אה, וגם הרגשה עיקשת שאם אנשי מחלקת התמיכה בעבודה שלי היו יודעים כמה עבודה אני חוסכת להם ("אה, דיפסי, אולי תבואי לראות מה קרה לסרגל כלים שלי, לא בא לי להתקשר לתמיכה") הם היו אוהבים אותי הרבה יותר.

ככה יוצא שאצלי בבית, הכל מטויימר, מתוזמן ומוחלף בטריות וכבר התרגלתי לקריאות עזרה דחופות בכל פעם שמכשיר חשמלי מגיע לאחד ממכרי, שלא לדבר על ההורים שלי. סיגלתי לעצמי הליכה מסוימת, דגמ"ח מהוה וז`רגון כאילו מקצועי. תיק תק אני לוחצת על הכפתורים הנכונים, עושה כמה בדיקות ניסיון, מכוונת הכל, וחותמת בעוגת שוקולד שעוזרת לי להתמודד עם מבטי ההערצה.

אז מה אם אני בקושי יודעת להחזיק מברג, זה הרי עולם של היי טק, בייבי. ובשביל להחליף מארז או משהו כזה, צריך רק להרים טלפון לידיד הפונקציונלי שלי (דבר שכל בחורה שמכבדת את עצמה צריכה, אגב), ולבקש יפה שיקפוץ לכמה דקות. היום, אמרו כבר לפני, העוצמה היא במוח.
 
קצת אחרי השיחה שבתחילת הקטע יצא שהמחשב שלי עבר להיות - באופן זמני, כמובן - המחשב הראשי של הבית. תכף ומיד הסרגלים שלי התכווצו, תוכנות הופסקו לפעול באופן אוטומטי (או בכלל, כי האיש שלי, כמה שהוא יודע להוריד יפה את הקרש בשרותים הוא שוכח להפעיל חזרה את ה"גוזילה" אחרי שהוא מנטרל אותה כי "היא לא נותנת לי לעבוד") ובחלל הבית התחילו להישמע משפטים כמו "אני לא מבין, כמה נגני אם.פי.3 יש לך? המחשב שלך סתם כבד, שלי יותר טוב". אבל זה עוד כלום אל מול הקיטור המאסיבי והעקשני מכולם: "אני לא מאמין שאת עדיין עובדת עם חלונות !95 צריך לשדרג לך את המערכת ולאחד לך את הכוננים! אי אפשר לעבוד ככה! מה זה?"

חייכתי. אין לי שום עניין בלשנות את מערכת ההפעלה שלי. עבורי היא עובדת מצוין, וגם לא בא לי על העבודה המיותרת, אבל כן רציתי להשתעשע קצת. "אולי תחליף לי מערכת", זרקתי, סתם כדי לראות מה יקרה.
"אבל צריך לפרמט לך את כל המחשב", הוא ניסה בזהירות.
"אין בעיה", יריתי בלי לעפעף, רק תעשה גיבוי". מצא לו עם מי להתעסק.
אחר כך באו המשפטים הבאים:

-"נעשה את זה בשבת, בסדר?" (שתי דקות אחרי השיחה האמורה).

-אני לא מוצא את הדיסק, תכף נחפש טוב?" (שתי שבתות אחרי שההחלפה האמורה לא התבצעה)

-אולי כדאי שנחכה לחלונות ?2000" (חודש אחרי השיחה האמורה)

-"מה, תוך חודש אני מקבל דיסק חדש, עדיף שנחכה קצת" (בפעם האחרונה שבדקתי, שתי דקות אחרי שהמחשב שלו חזר למיקומו הטבעי והניג`וסים נפסקו)

מיותר לציין שאני עדיין מחכה, נכון?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by