ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט: קודם נסגור עם דקוטה, אחר כך עם ברלין 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט תשלם 200 מיליון דולר כחלק מהסכם פשרה עם שש מדינות בארה"ב, אך הצרות המשפטיות של התאגיד עדיין לא תמו – אירופה מחכה בפתח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענקית התוכנה מיקרוסופט, הודיעה כי היא עומדת לשלם כ-200 מיליון דולרים על מנת ליישב את התביעות הייצוגיות אשר על פיהן הואשמה בהתנהגות מונופוליסטית בכך שגבתה סכומים גבוהים מהמותר מצרכנים במדינות קנזס, צפון קרוליינה, דרום דקוטה, טנסי ומחוז קולומביה.

החברה הסכימה לשלם סך כולל של 1.55 מיליארד דולרים (כשרובם המכריע הופרשו לקליפורניה) בהסכמי פשרה שאליהם הגיעה עם עשר מהמדינות שהגישו נגדה תביעות, בהן הואשמה החברה בניצול המונופול שיש לה בתחום מערכות ההפעלה למחשבים על מנת לגבות כספים מיותרים מלקוחות. תביעותיהן של חמש מדינות עדיין נמצאות בבירור משפטי ואילו 17 אחרות נדחו, כך מסר לעיתונות בראד סמית', הפרקליט הבכיר של החברה.
 
 
לדברי סמית', מיקרוסופט עברה כברת דרך בפתרון הסוגיות המשפטיות העומדות בדרכה, או כפי שהגדיר זאת: "הגענו למחצית הדרך". אולם נראה שגם סמית' מודע לכך שגם המשוכות המשפטיות הבאות אינן דבר של מה בכך.

החברה עומדת עתה בפני מספר סוגיות משפטיות. מדינת מסצ'וסטס פנתה לבית המשפט הגבוה בערעור שתובע כי מיקרוסופט תשנה את פרקטיקת העסקים שלה או שתשלם קנסות נוספים. תביעה דומה הציגה גם הנציבות האירופית, אשר עשויה להטיל על החברה קנסות שיכולים להסתכם בשלושה מיליארד דולרים (סכום לא מבוטל גם עבור מיקרוסופט).

סמית' הזכיר גם כי אין לשכוח את התביעה של סאן מיקרוסיסטמס. ובל נשכח כי לאחרונה גם הוגשה בקשה לבית המשפט מצידם של תושבים ממדינת קליפורניה אשר מעוניינים להגיש תביעה ייצוגית כנגד החברה, בגין התנהלותה הכושלת בתחום האבטחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by