ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא אני, המחשב עשה את זה! 
 
 
רויטרס

יותר ויותר אנשים שהואשמו בעבירות מחשב (פריצה ופדופיליה מקוונת) יצאו זכאים לאחר שביהמ"ש קיבל את טענתם שמישהו אחר חטף להם את המחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ימים קשים עוברים על התביעה הציבורית בבריטניה, לאחר שקו הגנה חדש מצא את דרכו אל בית המשפט. יותר ויותר אנשים המואשמים בעבירות מחשב, נוטים להאשים את המחשב במעשי הנבלה, ולהכחיש כל קשר למעשה. ולנוכח שכיחות תופעת המחשבים החטופים, נוטה בית המשפט לקבל את קו ההגנה הזה.

במקרה אחד (עליו דיווחנו בהרחבה), זוכה אהרון קאפרי, בן 19, על ידי בית המשפט בלונדון מאשמת פריצה למערכות המחשב של ה-Houston Pilots, חברה המספקת שירותי ניווט לנמל הים של יוסטון, טקסס.
 
 
קאפרי הואשם בפריצה ושיבוש מערכת המחשב של הנמל השישי בגודלו בעולם. למרות שהרשויות איתרו את המחשב שלו כמקור למעשה הפריצה, הוא טען כי מישהו אחר שתל אצלו תוכנת "סוס טרויאני", שהיא זו שביצעה את מעשה הנבלה.

בשני מקרים אחרים, הואשמו גברים בריטים בהורדת פורנוגרפיית ילדים, אולם עורכי דינם הצליחו לשכנע את בית המשפט כי תוכנות טרויאניות שנמצאו על מחשבי הגברים, הן אלו שאחראיות לכך.

בכל שלושת המקרים, לא היה אדם אחד שטען כי פסקי הדין אינם נכונים. מומחים מתחום המשפטים ומתחום אבטחת המחשבים אומרים כי ההגנה הטרויאנית עובדת כיוון שידוע הוא כי חטיפות מחשבים קורות כל הזמן וכי האקרים מנוסים בהחלט יודעים כיצד לכסות על עקבותיהם.
 
זה קל מאוד לאתר את עקבות הפשע למחשב מסוים, אולם הרבה יותר קשה להוכיח כי אדם מסוים הוא זה שאכן ביצע את הפשע.

מישהו שאינו בעליו החוקיים של המחשב יכול היה להשתמש במחשב, אם זה על ידי גישה פיזית למכשיר או על ידי שליטה מרחוק בעזרת תוכנה טרויאנית שהושתלה על המחשב באמצעות אימייל שנשלח אל בעליו או בעקבות הורדת התוכנה מאתר רשת זדוני.

מומחים משפטיים תמימי דעים כי מעתה יהיה הרבה יותר קשה לפעול תחת ההנחה כי אם זה הגיע מהמחשב שלך, אז אתה חייב להיות הפושע. זה אומנם יוכל להוות קו הגנה מוצלח גם להאקרים אמיתיים, ויקשה את החיים של התביעה, אולם זה בהחלט ידלל את מספר הפעמים שאדם ייכנס לבית הסוהר על לא עוול בכפיו.

אנשי מקצוע אחרים, כמו דייב מורל, איש המחשבים של נמל יוסטון, שעבד עם ה-FBI לאחר המתקפה על מחשב הנמל, אמר כי למעשה מדובר בפתיחת דלת להאקרים. "זה קבע תקדים שבו יכול האקר לטעון כי מישהו אחר השתלט לו על המחשב, התוכנה נעלמה והוא משוחרר צח כשלג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by