ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורות מוצרים 
טושיבה קוסמיו X770: אדום עולה 
 
 רמקולים של הרמן קרדון. Toshiba Qosmio X770-107    צילום: יחצ    
ביקורות מוצרים |
 

הנייד של טושיבה יספק את כל הצרכים התובעניים של גיימרים למשחקים בני זמננו, בתנאי שהם אוהבים עיצוב מצועצע עם ניאונים אדומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

לפני כמה שבועות סקרנו כאן את ה"טנק" לגיימרים של אסוס, ועכשיו נחת על שולחננו המתחרה שלו מבית טושיבה, ה-X770, שדומה יותר לפרארי - לא בהכרח בביצועים, כמו יותר במראה שלו. אז מי מבין שניהם שווה יותר?

 

עיצוב וממשק

מחשבי הקוסמיו שנתקלנו בהם בעבר היו שופעי נורות, וכמו מכוניות ספורט מצועצעות עם ניאונים מלמטה, התוצאה הסופית, לפחות לטעמנו, היתה מכוערת וחסרת טעם. בדגם הנוכחי, לעומת זאת, המעצבים של טושיבה החלו לגלות איפוק.

הצמדנו למחשב הזה את הכינוי פרארי בעיקר בגלל ריבוי השימוש בצבע האדום. בגבו מעבר הדרגתי בין כסוף לאדום, ומרקם מתכתי עם שם המותג "קוסמיו". התוצאה נאה. גם שמרימים את המכסה, נראה שבטושיבה התחילו להירגע עם העיצוב הרעשני:

 

שבכות הרמקולים שמעל המקלדת, שפעם היו גדולות ובעלות תאורה אדומה משלהן הפעם מתונות יותר, בעלות צורה אליפטית וכמעט אלגנטיות. בין הרמקולים שורה של כפתורי מגע, מוארים אף הם באדום. המרקם של הגב שולט גם בגוף. למקלדת יש תאורה אדומה תחתית שניתנת לכוונון (ונראית מרשימה בחושך), ולמשטח ההצבעה הענק עם הכפתורים המגודלים אף הם יש גם פס תאורה אדום ניאוני, שיהיה. בסך הכל זהו מחשב נאה, אם כי עדיין קצת מצועצע באופיו ואוהבי העיצוב המינימליסטי יעקמו מולו את אפם.

 

 
אוהבי המינימליזם יעקמו את האף
 אוהבי המינימליזם יעקמו את האף   צילום: יחצ 
 

כמו מתחרהו מבית אסוס, הקוסמיו שופע שקעים. בצד ימין יש כונן בלו ריי, שני שקעי USB, שקע אוזניות ומיקרופון. בדופן השמאלית מצטופפים להם שקע USB שלוש שתומך גם בטעינת מכשירים ניידים שהמחשב כבוי, עוד שקע USB רגיל, שקע רשת, שקע HDMI, שקע VGA  ושקע טעינה. בחזית המחשב לצד שורה ארוכה של נוריות חיווי אדומות אף הן, מתחבא לו קורא כרטיסים. בראש המחשב, כמקובל, מצלמת רשת קטנה (ולא איכותית במיוחד, שהתקשתה באור נמוך).


הממשק מאוד נוח. המקלדת גדולה, המקשים מגיבים ומשטח ההצבעה הענקי הוא תענוג (יש כפתור כיבוי נפרד). הכפתורים הגדולים קצת מקרקשים, אבל נוחים אף הם.

 

תצוגה

לקוסמיו יש מסך ענק של 17.3 אינץ', ברזולוציית HD מלאה, כלומר 1920 על 1080 פיקסלים. המסך הוא LED עם תאורה אחורית ובהירות נהדרת. כמו כן, בדומה לאסוס, הוא תומך בטכנולוגיית תלת הממד של nVidia - ה-3DVision, באמצעות משקפיים מצורפים וחיישן אינפרא אדום המותקן בראש המחשב. חוויית הצפיה במסך הזה טובה, וגם חוויית התלת ממד כאן מצוינת. לטעמנו, מעט טובה יותר מזו של אסוס, אם כי חוויית צפיה בתלת ממד היא לעתים עניין סובייקטיבי.

 

ביצועים

עם החומרה ששתלה טושיבה במפלצת הקטנה שלה, אי אפשר להתלונן על ביצועים. המעבד הוא Core i7, עם ארבע ליבות ושמונה נימים במהירות של שני גיגה הרץ, שעם ה-TurboBoost של אינטל מגיע גם ל-2.7 גיגה הרץ בפועל (הצהרת יצרן היא 2.9, אבל לא ראינו את המעבד מגיע לשם). בנוסף זיכרון DDR3, בן 8 גיגה בייט (אפשר להוסיף עוד) וממתק חומרה נוסף - כונן היברידי, שמשלב בין אחסון מסורתי של 500 GB וזיכרון פלאש-SSD של 4 GB להאצת הפעולה ועוד כונן 500 GB.

 

לכל הטוב הזה תשדכו כרטיס מסך עצבני של nVidia, ה-GeForce 560M עם 1.5 גיגה של זיכרון, ותקבלו חבילת ביצועים שמתמודדת היטב גם עם משחקים כבדים, ברזולוציית HD מלאה, ואפקטים למקסימום, כמו שקיבלנו למשל ב-Wings of Liberty או DiRT 3 עם קצבי פריימים שנעים בין 22 ל-51 פריימים לשניה.

מבחינת משחקים, הקוסמיו, כמו המתחרה של אסוס, יסחב כל דבר. טושיבה פשוט מעט יותר מצטיינים גם במטלות משרדיות ובפעולות כמו פענוח וקידוד וידאו. כך או כך, המחשב הזה התמודד נהדר עם סרטי HD מלא ומשימות מדיה כבדות.

 

 

 
מתמודד גם עם משחקים כבדים
 מתמודד גם עם משחקים כבדים   צילום: יחצ 
 
 

מולטימדיה

חוויית הצפייה בסרטים היתה טובה לא רק הודות לחומרה שמתחת למכסה, אלא גם מה שמעליו. לקוסמיו יש מערכת רמקולים של הרמן-קרדון, כולל סאבוופר, שמוציאה צליל עשיר ונקי יחסית למערכת מהסוג הזה, והודות לעיבוד צליל של דולבי המשולב במחשב, הוא גם נותן אשליה קלה של צליל היקפי.

 

מצלמת הרשת לעומת זאת, קצת מאכזבת. על אף שמדובר במצלמה סטראוסקופית, כלומר כזו שמצלמת בתלת ממד  - בשימוש בתאורה נמוכה בהתחלה חשבנו שהיא בכלל לא פועלת, ואז הבנו שהמסך פשוט שחור. עם קצת כיוונונים השגנו איכות צפייה טובה מעט יותר, ועדיין, דאגו לתאורה טובה אם אתם מתכננים שיחות וידאו באמצעותה. היינו בשמחה מוותרים על הגימיק של תלת הממד ומעדיפים מצלמת רשת ראויה.

 

חיי סוללה ופליטת חום

גם כאן, כמחשב שמיועד להיות מחשב שולחני, לא ציפינו לחיי סוללה טובים - או בכלל, ולא הופתענו. מחוץ לחשמל, המחשב הזה שורד כמו דג מחוץ למים, כלומר, מעט מאוד זמן. לא הצלחנו לעבוד איתו במשימות תובעניות יותר משעה. מצד שני, עם השנאי האימתני שלו, לא ציפינו ולא קיבלנו גם פליטת חום משמעותית. בכל מקרה, לא תרצו לשבת עם המחשב הזה על הברכיים, אלא אם שרירי הירכיים שלכם חזקים במיוחד -  המחשב הזה שוקל לא פחות מ-3.5 קילוגרמים.

 

סיכום

תמורת 9,000 שקל, גיימרים יכולים להפיק מהקוסמיו מערכת מאוזנת מאוד, שתספק את כל הצרכים התובעניים שלהם עם משחקים בני זמננו. לעומת האסוס, מערכת הסאונד כאן קצת יותר טובה, כמו גם תצוגת תלת הממד, לטעמנו. לגיימר שיבוא לחנות לבחור בין שני אלה תהיה בחירה קשה (טרם בדקנו כאן את המתחרה השלישי בקטגוריית הגיימינג, ה-Alienware של Dell).

 

בסך הכל, טושיבה מציעים חבילה מעט יותר טובה (על אף שיש בה פחות זיכרון) במעט פחות שקלים, אבל זהו ניצחון בנקודות. לכן הדילמה היא, בעיקר, האם אתם רוצים פרארי אדומה עם ניאונים או מחשב שנראה כמו מטוס קרב.

 

Toshiba Qosmio X770-107

מחיר מומלץ לצרכן: 9,000 שקלים

 

מפרט טכני מקוצר:

מעבד: Intel Core i7 2630QM, במהירות 2 גה"צ

תצוגה: 17.3 :אינץ', לד, 1920 על 1080 פיקסלים

כרטיס תצוגה: GeForce 560M, 1560 מ"ב זיכרון VRAM  ייעודי

זיכרון: 8 ג"ב, 3DDR, ניתן להרחבה ל-16

מערכת הפעלה: Windows 7 Home Premium

דיסק: כונן היברידי, 4 ג"ב SSD, 500 ג"ב מגנטי ועוד כונן 500 ג"ב מגנטי, 7200 סל"ד.

כונן אופטי: Blu Ray משולב DVD

ממשקיםמיקרופון, אוזניות,  USB  שתיים x3, USB  שלוש, HDMI, VGA, RJ-45, 3 Bluetooth, Wi-Fi 802.11 b/g/n.

סוללה: ליתיום יון, עד 2.5 שעות פעולה (הצהרת יצרן)

מידות: 413.6 x 274.0 x 43.9  מ"מ

משקל: 3.5 ק"ג

 

למפרט המלא באתר היצרן

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by