ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שירות אנלוגי בעולם דיגיטלי 
 
 לא עובדת בשביל אף אחד   
 
מערכת חיים ברשת

סטודנטים מ-MIT מציעים רשת החלפת קבצים חוקית למהדרין בתוך הקמפוס; התחכומיישן: המוזיקה תשודר למשתמשים באופן אנלוגי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה תתחיל מהאוניברסיטאות, והיא התחילה כבר ב-MIT. המוסד יוקרתי ללימודים גבוהים הפגין זה מכבר את התנגדותו לטקטיקה המשפטית של RIAA, כשטען בבית המשפט שצווי הזימון המורים לו למסור את שמותיהם של סטודנטים החשודים בהחלפת קבצים הם צווים לא חוקיים. היום יצאה מכתלי המוסד בשורה חדשה למחליפי הקבצים באשר הם.

שני סטודנטים להנדסת חשמל ומדעי המחשב ב-MIT, קית' ויינסטיין,22, וג'וש מנדל,21, פיתחו רשת להחלפת קבצים בתוך הקמפוס, באופן שאינו עומד בניגוד לחוקי זכויות היוצרים בארצות הברית. את התוכנה הם פירסמו כקוד פתוח, תוך קריצה לאוניברסיטאות אחרות לאמץ את הדגם.
 
 
המערכת, העונה לשם Libraries Access to Music Project, תאפשר הספקת מוזיקה מתוך מאגר של 3,500 דיסקים. אולם החידוש של מנדל וויינסטיין הוא בניסיון ההתחמקות מחוקי זכויות היוצרים הנוקשים הפועלים על המדיה הדיגיטאלית – הם פשוט בחרו לעשות את זה אנלוגית.

השירות יסופק דרך הכבלים של רשת הטלוויזיה הסגורה של המוסד האקדמי, ולא דרך רשת האינטרנט הפנימית. מדובר בשיטה אנלוגית לשידור מוזיקה, ולכן מבחינה חוקית היא נופלת לקטגוריית הרישוי של שידורי רדיו. MIT, כמו רוב האוניברסיטאות ותחנות הרדיו, משלמת על רישוי כולל לשלושה ארגונים – BMI, ASCAP ו-SESAC – האחראים על רישוי שידורים אנלוגיים. מחיר רישוי כזה הוא זול משמעותית מרישוי לשידורים דיגיטאליים.

סטודנטים ואנשי סגל יכולים לבחור מוזיקה באתר הבית של LAMP והם ישודרו ישירות למערכת או לטלוויזיה שלהם, כשהמשתמש בשירות יוכל להאזין ליצירה, להריץ אותה קדימה ואחורה, או לעצור אותה. המערכת לא מאפשרת להוריד או לשכפל את היצירה, מכיוון שזה בלתי אפשרי לעשות עותקים מדוייקים ממקור שאינו דיגיטלי, ובהתאם, האיכות תהיה טובה יותר משידור רדיו, אך נמוכה מדיסק במערכת.

תעשיית המוזיקה עדיין לא הגיבה לשירות החדש הזה. הפרוייקט מומן בידי מרכז מחקר במימון משותף של MIT ומיקרוסופט – iCampus.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by