ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות: סצינות קרב אלימות 
 
 
מערכת חיים ברשת

תעשיית הקולנוע רוצה להוציא מהחוק מחשבים ומכשירים אלקטרוניים שמאפשרים שיתוף קבצים. בתעשיית המחשבים נחרדים ונשבעים להגן על האינטרס שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע האחרון מאיימת התאחדות תעשיית הקולנוע האמריקאית (ה-MPAA) לחטוף מ-RIAA את תפקיד האיש הרע של האינטרנט. והפעם: ה-MPAA רוצים להעביר חוקים בוושינגטון שיכריחו את חברות המחשבים לבנות מכשירים בצורה שלא תאפשר שיתוף קבצים (של סרטים ותוכניות טלוויזיה) באינטרנט.

מגזין האינטרנט Salon.com שוטח בכתבה ארוכה ומפורטת את ניסיונותיה של תעשיית הקולנוע להעביר את חוק ה-"Broadcast flag", ומשתדל לעשות זאת בצורה שתראה תמימה וחביבה. למי שמתעניין מה זה בעצם אומר, מסביר אתר ה-MPAA: "מדובר בסדרה של אותות דיגיטליים המצורפים לתוכנית טלוויזיה המגנה עליה מהפצה חוזרת ללא אישור. זה לא מעוות את התמונה בכל צורה שהיא. מדובר בצעד שיאפשר לתחנות טלוויזיה דיגיטליות לספק תוכן איכותי ולוודא שהצרכנים ימשיכו לקבל מקור של תוכניות בחינם מבלי להגביל את יכולתם להכין עותקים אישיים".

לכאורה מדובר בסדרת אותות תמימה, שלא נראית כאיום. אולם יש מי שטוען שה-MPAA לא בדיוק תמימים. התגים עצמם נראים תמימים, שזה בדיוק מה שמסייע לתעשיית הקולנוע לדחוף את הנושא בכזו קלילות לסדר היום של המחוקקים בוושינגטון. וכפי שזה נראה, המחוקקים גם בולעים את הפיתיון: ה-FCC עומדת לקבל החלטה שתחייב כל מכשיר המקבל אותות טלוויזיה דיגיטליים (מסכי HDTV, מכשירי DVD ומחשבי PC) לזהות ולהגן על תוכניות טלוויזיה עם תגי הזיהוי.

אם הדבר אכן יקרה, מדובר במכה לתעשיית המחשבים, שבהחלט בונה על איחוד תחומי הבידור והמחשוב. הסיוט הכי גדול של תעשיית המחשבים הוא שהוליווד תחוקק חוק שיורה לה איך לבנות מחשבים, וזה בהחלט יכול להיות המצב. החוק החדש, אם יתקבל, יעמיד את יצרני המחשבים בפני שתי ברירות: להכניס תכונות של טלוויזיה דיגיטלית למכשירים ואז "לנעול" אותם בפני אפשרויות הפצה נוספת, או פשוט להשאיר את תחום הטלוויזיה להוליווד.
 
 
תעשיית המחשבים והאלקטרוניקה, גם אם הדבר אינו נאמר בראש חוצות, אוהבת מאוד את רעיון שיתוף הקבצים. שיתוף הקבצים מוכר מחשבים, מוכר צורבים ומהווה את אחד הצידוקים הבודדים להתחברות לאינטרנט המהיר. בתעשיית האלקטרוניקה כבר מזמן החליטו שתוכן חינם טוב לעסקים.

מהצד השני, תעשיית הקולנוע והטלוויזיה האמריקאית ניצבת מול הדוגמה הכאובה של תעשיית המוזיקה שהעדיפה להתעלם מאותות האזהרה ועכשיו היא מנהלת קרב (אבוד, ככל הנראה) בתופעת שיתוף הקבצים ברשת. תעשיית הקולנוע בהחלט תעשה כל מה שיש ביכולתה (ויש לה לא מעט כוח) על מנת לא להיתפס עם המכנסיים למטה.

עכשיו יתרוצצו שני הצדדים במסדרונות בתי המחוקקים האמריקנים, יטענו כי האינטרס הציבורי זהה לאינטרס שלהם, יתרמו למסעות בחירות וילחצו על הסנאטורים וחברי הקונגרס לכופף את החוק לכיוון התעשייה שלהם. מי ינצח? בטח הטובים, כמו תמיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by