ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אחי תביא ת'פלצפון, עושים ג'אם-סשן 
 
 ככה נראית מחברת הקומפוזיטור הסלולרי   
 
מערכת חיים ברשת

לואי ארמסטרונג תיזהר, פלצפון מאחוריך! – תוכנה מוזיקלית חדשה תאפשר לכם לאלתר מוזיקה עם החברים על הטלפון הסלולרי שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הטלפון הסלולרי שלנו כבר מזמן שכח שהוא מיועד לשיחות טלפון. הודעות הטקסט (SMS), שליחת תמונות וגלישה באינטרנט גרמו לנו לשכוח כי מדובר בטלפון. והנה באו כמה מהנדסי תוכנה בריטים צעירים, ומצאו עוד דרך משעשעת במיוחד לבזבז את זמנו על המכשיר: תוכנה שמאפשרת לקבוצת אנשים לעשות ג'אם מוזיקלי ולאלתר מוזיקה ביחד.

הרעיון לשעשוע החדש (שבוודאי ישבה את ליבם של ילדים וסטלנים רבים) הוא פרי מוחו של מומחה המחשבים ניק בריאן-קינס ועמיתיו בקווין מארי קולג'. הם פיתחו תוכנה שתאפשר לקבוצת אנשים לחייג למספר טלפון מסוים ולעבוד ביחד על אלתור קטעי מוזיקה קצרים החוזרים על עצמם (Loop).

בראיון לניו-סיינטיסט מסר הצוות כי תקוותם היא שאנשים יוכלו ליצור חיבור דומה לזו שחווים נגני ג'אז בעת שהם מג'מג'מים.
 
 
תוכנת הג'אווה שהם פיתחו, Daisyphone שמה, נראית כמו משחק חבר-את-הנקודות בצורת פרח. בניגוד לדפוס הרגיל של תווים (הנכתבים בשורות שורות), המבנה העגול של התוכנה "מכתיב את האופי המעגלי (loop) של המוזיקה", הסביר בריאן-קינס.

הקצב של היצירה מוכתב על פי מהירותו של המחוג המסתובב סביב התבנית בצורת הפרח. כאשר המחוג חולף על פני נקודה ציבעונית, התוכנה משמיעה דגימות קול של כלים מוזיקליים (כגון פסנתר, חליל או תוף).

במחנים שערכו החוקרים עם קבוצות של בני נוער ומבוגרים, נמצא כי אפילו אנשים ללא השכלה מוזיקלית יכלו ליצור במשותף קטעי מוזיקה עם התוכנה החדשה, כאשר בהתחלה הצלילים היו לא מרשימים במיוחד, אולם תוך זמן קצר הפגינו שיפור ניכר ביכולת הקומפוזיציה.

צוות החוקרים מקווה שרשתות הסלולר השונות יגלו עניין בתוכנה שכתבו, וככל הנראה יש להם על מה לבסס את האופטימיות הזו. חברות הסלולר תמיד מחפשות אחר דרכים חדשות לשכנע את הצרכנים שהרשת שלהם הכי "מאגניבה" ותוך כדי כך לצרוך יותר ויותר זמן אוויר על אסקפיזם סלולרי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by