ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יורים ועוקבים 
 
 דבר אליי בקודים, אהובי   
 
מערכת חיים ברשת

משרד ההגנה האמריקאי נטל על עצמו מבצע הצלה נועז של טכנולוגיית ה-RFID השנויה במחלוקת, וקבע שכל ספקיו יחויבו להשתמש בטכנולוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד ההגנה האמריקאי (DoD) הכריז ביום חמישי החולף על מדיניות חדשה הנוגעת לטכנולוגיית תגי הזיהוי באותות רדיו (RFID), הקובעת כי כל הספקים של המשרד חייבים להטמיע את הטכנולוגיה במוצריהם.

מדובר, כפי שמדווח אתר CNET, בצעד שאמור להאיץ באופן משמעותי את כניסתה של הטכנולוגיה לשוק האמריקאי (משם כידוע הדרך לשאר העולם קצרה מאוד). טכנולוגיה שנויה במחלוקת זו הצליחה להקים התנגדות רבה בזמן קצר יחסית, כאשר ארגוני זכויות אדם רבים טוענים כי היא מהווה סיכון לפרטיות ויכולה לשמש כאמצעי ביון על צרכנים.
 
 
תומכי הטכנולוגיה, לעומת זאת, טוענים כי המוצר יחולל מהפכה ביעילות מערכות אספקה גדולות, בכך שזיהוי ומיון הסחורות ייהפך לעניין של מה בכך (שלא לדבר על כך שיהיה הרבה יותר קל למצוא עובדים וקונים שמפלחים סחורה).

חברות מסחריות מסוימות החליטו לנסות את הטכנולוגיה אך חזרו בהן בשל התנגדות ציבורית עזה, על חברות אחרות שלא השתכנעו כל כך מזעם הצרכנים הוטל חרם צרכני (שבסופו של דבר כן עבד, קצת).

המדיניות החדשה של משרד ההגנה קובעת כי עד ינואר 2005 יהיו חייבים כל ספקי הסחורות של המשרד להטמיע תגי RFID פסיביים על כל מוצר בנפרד, ואם הדבר אינו אפשרי (המפקד, הגויאבה הזו מסרבת להתפקד) אז לפחות לשים תג על הקופסה או הארגז. המדיניות החדשה נוגעת לכל המוצרים למעט חול, חצץ ונוזלים. משרד ההגנה מסר כי המדיניות תאפשר לו לייעל את מערך האספקה והליכי העסקים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by