ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ה-MPAA לא עשו שיעורי בית 
 
 איפה כולם? כולם בקאזאה   
 
מערכת חיים ברשת

אנשי החליפות הגיעו לכיתה כדי להסביר לילדים למה לגנוב סרטים זה רע אבל הילדים עשו להם בית ספר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החברים הטובים מארגוני חובבי הזכויות RIAA ו-MPAA לא נחים לרגע. במקביל לתביעות נגד המשתמשים, החליטו הארגונים להשקיע בעתיד ובשבוע שעבר הם פצחו בתוכנית לימוד בבתי ספר שמטרתה לחנך את הדור הצעיר שלהוריד קבצים זה לא יפה.

תמורת 100,000 דולרים (תרומת ה-MPAA) יזכו בשנתיים הבאות תשע מאות אלף תלמידים בכיתות ה'-ט' בהרצאות של "מורים מתנדבים מהקהילה העסקית". התוכנית החדשה נקראת "מה קשור?: מדריך לאזרחות דיגיטלית" ומטרתה לשמור שהנפשות הרכות לא יכנסו לעולם הנפשע של שיתוף הקבצים תחת הסיסמה האטרקטיבית: "אם לא שילמת על זה – גנבת את זה".

הבעיה היא שאנשי ה-MPAA לא לקחו בחשבון שקהל התלמידים יודע קצת יותר מכמה אנשי עסקים שעושים טובה לחבר'ה. בבית הספר ראול וולנברג בסן פרנסיסקו מצא את עצמו ברט בלוניק, יועץ מס בימים רגילים, מתווכח עם ילד בן 14 שאומר לו מה שאנחנו מנסים להגיד הרבה מאוד זמן.
 
 
כשמר בלוניק הנכבד ניסה להפחיד את הילדים בסיפורים על וירוסים נוראיים שישתלטו להם על המחשב אם הם ינסו להוריד שירים, ענה לו אחד הילדים שכל קובץ שהוא מוריד נבדק על ידי אנטיווירוס ושהשתלטויות של האקרים על מחשבים הן לא בדיוק דבר שקורה כל יום. בלוניק עשה מה שכל פוליטיקאי טוב עושה, ומייד החליף נושא כשאמר שזה לא משנה כמה אנשים נפגעים, משום שפעולת העלאת הקבצים (upload) והורדתם אינה חוקית.

אם זה לא חוקי באמריקה, שים שרת באוזבקיסטן, ענה הילד בפשטות.

בהמשך היה צריך בלוניק לנסות ולענות על שאלות כמו: "למה זה לא חוקי אם אני צורב לחבר שלי עותק מדיסק? הרי אני לא מרוויח עליו" ו-"למה אני צריכה לשלם על דיסק שלם אם אני אוהבת מספר שירים בלבד?"

למרות ההתחלה הצולעת וההתנגדות ההולכת וגוברת מצד ארגוני זכויות אזרח ומומחים לזכויות יוצרים שטוענים שהתוכנית החדשה מציגה רק צד אחד של תוכנות השיתוף ואינה מלמדת כלל על שימוש הוגן בהן, מתכננים ב-MPAA להמשיך בתוכנית ואף להגביר את האטרקטיביות באמצעות תחרויות נושאות פרסים לתלמידים שיחברו את החיבור היפה ביותר בנושא "למה שיתוף קבצים זה רע". יש מתנדבים?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by