ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מגיע לכם, נבלות 
 
 
מערכת חיים ברשת

מדינת קליפורניה פותחת לנו את השבוע בחיוך – קנס ענק של 2 מיליון דולר הוטל על ספאמרים ששלחו פרסומת לספרון הדרכה לשליחת ספאם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדינת קליפורניה חוגגת (בשם אזרחי העולם כולו) תקדים משפטי חשוב, שבמסגרתו הטיל שופט בית המשפט קנס של שני מיליון דולרים על חברת "שיווק", לאחר שזו שלחה מיליוני אי-מיילים בלתי רצויים (ע"ע דוא"ל זבל) שבהם היא סיפרה לאנשים כיצד לשלוח ספאם.

ה-BBC מדווח על כך שהתובע הכללי של מדינת קליפורניה, הגיש בשנת 2002 את התביעה כנגד חברת PW Marketing ובעליה, פול וויליס וקלאודיה גריפין, על פי חוק אנטי-ספאם מקומי שהתקבל בשנת 1998. החוק קיבל חיזוק משפטי בחודש שעבר, מה שגרם להקלה בהגשת תביעות נגד ספאמרים.
 
 
חברת השיווק, ושני בעליה הואשמו בשליחת מיליוני אי-מיילים, ביניהם כאלו המפרסמים ספרון הדרכה להפצת ספאם במחיר $39, המלווה ברשימות ארוכות כאורך הגלות המכילות כתובות אי-מייל של תושבי קליפורניה.

בכתב האישום האשימה התביעה את חברת השיווק בהפרת חוק האנטי-ספאם משנת 1998, כיוון שכל האי-מיילים נשלחו ללא מספר טלפון לחיוג חופשי, אליו יוכלו הנמענים להתקשר על מנת לבקש שלא ישלחו אליהם יותר אימיילים בלתי רצויים. כמו כן לא הופיעה במייל כתובת משוב עדכנית.

התביעה ציינה גם כי שני בעלי החברה אף הגדילו לעשות וחדרו באופן בלתי חוקי לחיבורי האינטרנט של גולשים תמימים, על מנת לשלוח אי-מיילים באופן של ניתן יהיה לאתר את מקור שליחת האימיילים.
 
פסק הדין שהתקבל, שבהחלט יכול לשמש כאות אזהרה לספאמרים באשר הם, אוסר על חברת PW לשלוח אימיילים מסחריים בלתי רצויים, לחדור למחשבים ללא הסכמת בעליהם החוקיים והסוואת זהות החברה ע"י שליחת מסרים שמסווים את כתובת השולח.

בנוסף על הקנס הגבוה שהוטל על החברה , נאסר גם על שני בעלי החברה להיות הבעלים או לנהל כל בית עסק שעוסק בפרסום באינטרנט למשך 10 שנים (או בתרגום ממשפטית לעברית: לכו תמצאו עבודה אמיתית ותפסיקו להטריד אנשים).

וסתם לשם תזכורת: החל מהראשון בינואר 2004, עומד חוק האנטי-ספאם בקליפורניה לקבל שיניים חזקות עוד יותר. החוק יתיר לאזרחים פרטיים לתבוע ספאמרים ולבקש פיצויים של עד $1,000 על כל אימייל בלתי רצוי שהגיע למפתן ה-inbox שלהם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by