ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רכב זה ביצע פעולה בלתי חוקית והוא ייסגר 
 
 
מערכת חיים ברשת

מערכת לוויינית בפקיסטאן נלחמת בגנבי המכוניות בדרך מקורית: היא מכבה את המנוע ונועלת את עצמה ואת הגנב בפנים עד שמגיעה המשטרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החיים לא קלים בפאקיסטאן – המדינה סובלת מבעיית פליטים, עוני, קיצונות דתית ושאר ירקות – אבל המצב לא כל כך גרוע: לפחות כבר לא קל לגנוב שם מכוניות.

העיר קראצ'י, שעולה לכותרות פעם בחודשיים עם פיגוע או פעיל אל-קעידה כזה או אחר שנתפס שם, סובלת ממכת גניבת מכוניות. לפי המשטרה, כ-300 מכוניות נגנבות בעיר מדי חודש, אולם חברה המספקת שירות מעקב לווייני מסייעת בפיתרון הבעיה, כך לפי כתבה של רויטרס.
 
 
חברת Trakker מתקינה מערכות מעקב ושליטה במכוניות, וכשיומן מגיע והן נגנבות, המערכת מביאה את המכונית לעצירה, מכבה את המנוע ונועלת את המכונית עם הגנב בפנים עד לבוא המשטרה. ניתן לתכנת את המערכת לכבות את המנוע אם המכונית מנסה לצאת מאזור מוגדר מראש, כמו גבולות העיר קראצ'י, וכן לעקוב אחרי עובדים שמקבלים מכונית ממקום העבודה. במקרה כזה המערכת יכולה לראות אם הם עושים שימוש במכונית לצרכיהם האישיים, אם הם נוסעים מהר מדי או אם הם מפעילים את המזגן ללא רשות המעסיק. ועל זה נאמר: איפה עמיר פרץ כשצריך אותו?

בכלל, מדובר כאן בפעולות שהן בלתי חוקיות ברוב מדינות המערב, ולא מדובר רק בירידה לחיי העובדים לצורך התקמצנות על דלק. ג'אמיל יוסוף, מנהל השירות, אומר כי "במדינות אחרות [במערב] לעצור מכונית גנובה מרחוק היא פעולה בלתי חוקית וניתן לתבוע אותך במקרה של תאונה", ומוסיף כי "לנו אין כאלה הגבלות, אנחנו פשוט מכבים את המנוע".

עומר חאתמי,מנהל הפעלת שירות המעקב, אומר כי המערכת הותקנה ב-12,000 כלי רכב בפאקיסטאן כשכל חודש מצטרפים 500 נוספים, המשלמים 740 דולר להתקנה ודמי מנוי חודשיים של 17 דולר. מלבד ההצלחה היחסית בשוק, זוכה החברה לעידודן של חברות ביטוח, המציעות הנחות למכוניות שהמערכת מותקנת בהן, והיא עתידה להתרחב לשוק בסעודיה, באיחוד האמירויות ובמצרים. בקרוב אצלנו?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by