ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זעם נגד המכונה 
 
 
מערכת חיים ברשת

מוקפים באנשים נוירוטים ועצבנים במשרד? אתם לא לבד: לפי מחקר חדש 86% סובלים מעצבים ומתח נפשי בעקבות תקלות במחשב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה דור שלם של אנשים שלא אכפת להם כמעט מכלום, אבל יש דבר אחד שעולה לרובם על העצבים: מעצבני PC (תרגום חופשי ל-'PC pests'). מעצבני PC הם שם כולל לתקלות, שגיאות ובעיות של המחשב האישי העשויות לגרום למתח נפשי (stress) אצל המשתמשים.

ממחקר של חברת סימנטק, עולה כי רק 14% ממשתמשי המחשבים לא לוקחים ללב מעצבני PC, כל השאר, 86%, סובלים מדרגה כזו או אחרת של מתח נפשי, ומתארים תופעות הגובלות באלימות.

לפי המחקר, שהקיף 500 נשאלים בריטיים, הבעיות הכי מעצבנות הן ביצועים איטיים וקריסת מערכת (שעיצבנו 23% מהנשאלים); ספאם, יותר מדי אימיילים והונאות מקוונות (שעיצבנו 20% מהנשאלים); הודעות פופ-עף פרסומיות (שעיצבנו 15% מהנשאלים); וירוסים (14%) ואובדן מידע.
 
 
39% מהמשתמשים הודו כי בצוק העיתים, כשהמחשב שלהם מעצבן אותם, הם מקללים, צועקים, ולפעמים גם מרביצים לו. 25% מהנשאלים אמרו כי מחשבים לא עושים את החיים שלם ליותר קלים וכי הם "לא שווים את הטרחה".

מייק פישר, מהתאחדות המומחים לניהול כעסים אומר כי "מתח נפשי בעקבות מעצבני PC יכול בקלות להפוך לכעס, שהוא לא רק לא נעים, אלא גם משפיע על הסובבים ופוגע בפרודקטיוויות". לדבריו, "אם אתם סובלים ממתח נפשי, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות זה לנשום עמוק, להזכיר לעצמכם להישאר רגועים ולקחת הפסקה מהמחשב שלכם לחמש דקות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by