ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אני אלחוטי ולכן העם איתי 
 
 אלחוטי זה הכי אחי   
 
מערכת חיים ברשת

יותר מקומות בארה"ב מציעים גישת אינטרנט אלחוטית בחינם ללקוחותיהם ומוכיחים כי חינם זה לא דבר רע לעסקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שום דבר אינו בחינם, זוהי המנטרה השגורה בפי כל בעולמנו החומרני. לאן שלא תפנו יהיה מי שירצה לצלול לארנקכם ולשלות משם אוצרות. ועל כן במבט ראשון, קשה להבחין בהגיון מאחורי החלטתם של בתי עסק שונים ברחבי ארה"ב לתת חינם גישה לאינטרנט האלחוטי בחינם במקום לגבות על כך כסף.

אולם כפי שמדווח אתר ComputerWorld, מספר רב של מלונות ומסעדות מצאו שמשתלם יותר להציע חיבור Wi-Fi בחינם, דבר שמושך לקוחות רבים ובסופו של דבר מעניק הכנסה גבוהה יותר בעבור השקעה נמוכה יחסית.

לפי הערכות מומחים, השנה בלבד התווספו כ-16 מיליון מחשבים ניידים ומחשבי כף יד המצוידים בכרטיסי רשת אלחוטיים. ולכל אחד מהמכשירים הללו בדר"כ גם מחוברים איזה איש או אישה, שאותם מקווים בעלי העסקים לפתות בעזרת האינטרנט החינמי (לעומת מקומות אחרים, דוגמת רשת סטארבקס, שגובים לא מעט דולרים עבור התענוג).
 
 
ג'ון וולי, העומד בראש רשת מסעדות "Schlotzsky's Inc" יודע לספר כי מאז שהנהיג את ה-wi-fi החינמי ב-30 מתוך 600 המסעדות שלו, עלתה התפוסה ב-15,000 מבקרים בשנה, שהוציאו בממוצע שבעה דולרים. בחשבון פשוט: הכנסה נוספת של יותר ממאה אלף דולר בתמורה להשקעה של כ-$8,000.

היתרון הנוסף שמונה וולי הוא השימוש באנטנות האלחוט ככלי שיווק. כשמשתמש מתחבר לרשת של המסעדה, הוא מקבל מסך "פלאש" פנימי, שהרשת מקדמת בעזרתו את עסקיה (או בעברית פשוטה: פרסומת). הרשת רכשה אנטנות חזקות במיוחד על מנת להעביר את המסר למרחק גדול ככל שניתן, כדי להגיע גם אל לקוחות היושבים במסעדות מתחרות. לדברי וולי מדובר בדרך להגיע אל לקוחות פוטנציאליים שהיא יעילה בהרבה על פני רכישת פרסומת בת שלושים שניות בטלוויזיה.

בישראל מצב ה-wi-fi קצת פחות מרנין. רק לאחרונה הסירה הממשלה את ההגבלות המחמירות על ייבוא מוצרי האלחוט לארץ (הגבלות שמקורן בהתנגדות של מערכת הביטחון). אולם יש לקוות כי גם כאן יתחילו בקרוב לצוץ יותר ויותר מקומות שיבינו כי בעסקים, חינם היא לא מילה גסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by