ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה בארה"ב: חוק אנטי-ספאם 
 
 
רויטרס

בנסיון לבלום את תופעה שמשתקת את תעבורת האינטרנט, העביר אמש הסנאט האמריקאי חוק אנטי-ספאם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסנאט האמריקאי הצביע אמש (ד') על הוצאת ספאם שקרי ומטעה מהחוק, וכן על הקמת מערכת אליה יוכל להירשם כל מי שמעוניין שלא לקבל יותר כל אימייל מסחרי לא רצוי מכל סוג שהוא. ספאמרים אשר יציפו את תיבות הדוא"ל שלנו בפורנו ובהצעות מפתות להתעשרות מהירה יוכלו למצוא עצמם מאחורי סוגר ובריח ולשלם קנסות של מיליוני דולרים.

ההצבעה, שעברה ברוב מוחץ של 97 מול 0 קולות, היא הפעם הראשונה שבית המחוקקים האמריקאי נוקט פעולה של ממש כנגד הקטסטרופה ששולטת כיום על יותר ממחצית מתעבורת האימיילים העולמית. הספאם מטריד משתמשי מחשב ביתיים, ועלותו למגזר העסקי נאמדת במיליארדי דולרים ברוחב פס מבוזבז ובאובדן שעות עבודה.
 
 
הסנאטורים החליטו כי הספאם הפך ממטרד זעום לבעיה רצינית, שאם תוותר ללא טיפול, בהחלט יכולה להפיל את האינטרנט. ממשל בוש הביע את תמיכתו הנמרצת בהצעת החוק.

הצעת החוק אינה מוציאה מהחוק את כל הספאם, אלא מתרכזת על הודעות שקריות, כוזבות ומטעות, שעל-פי הערכות תופסות שני-שלישים מקרב האימייל המסחרי הבלתי-רצוי.

משווקים המזייפים את כתובת המענה לספאם או מסלפים מידע, מסתירים את מרכולתם תחת כותרות דוא"ל בסגנון "Re: your request" או שמעודדים רכישת כמוסות להגדלת אברים או שאר מוצרים מפוקפקים צפויים לעונש של עד שנת מאסר בפועל ולקנסות של עד מיליון דולר. ספאמרים שיחזרו לסורם אחרי הרשעה ראשונה יכולים למצוא עצמם מאחורי סורג ובריח לתקופה של עד חמש שנות מאסר.

משווקים יחויבו לסמן את הודעותיהם כבעלות תוכן מיני על מנת לאפשר למשתמשים לסנן אותן.
 
החוק אוסר על המשווקים לשלוח הודעות מייל לצרכנים שהוסיפו את כתובתם לרשימת ה-"do not spam". משווקים יוכלו לשלוח מייל למי שכתובתו לא נמצאת ברשימה עד שיקבלו הוראה להפסיק לעשות כן.

אסטרטגיות נוספות בהם נעזרים ספאמרים כגון חטיפת זהויות, שימוש בכתובות מרובות על מנת לחמוק מפילטרים, שליחת מיליוני הודעות לכתובות אימייל המיוצרות באופן רנדומלי, כל אלה גם הן יוצאו מחוץ לחוק.

רשויות החוק של המדינות השונות, הממשל הפדראלי וספקיות האינטרנט יוכלו לרדוף אחר ספאמרים, אולם אנשים פרטיים לא יוכלו לתבוע אותם באופן ישיר.

למעלה ממחצית המדינות בארה"ב כבר העבירו חוקי אנטי-ספאם משלהן, וברבות מהמדינות החוק מחמיר אף יותר מזה שעבר בסנאט. החוק החדש יקבל קדימות על פני רוב החוקי המקומיים במדינות השונותף אולם יאפשר למדינות להנהיג עונשים כבדים יותר על פעילויות כוזבות ומטעות, אם יחפצו בכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by