ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הסלולר 
חדשות הסלולר: הקרב על המוזיקה 
 
 מוזיקה זורמת בכפות ידייך. גוגל מיוזיק    צילום: צילום מסך    
חדשות הסלולר |
 

גוגל פותחת חזית נוספת מול אפל עם השקת חנות מוזיקה, אפל לא מצליחה לפתור את תקלת הסוללה, נוקיה לומיה מבוקש באירופה וכל מה שקרה השבוע בעולם הסלולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שלשום בלילה, לפי שעון ישראל, פתחה גוגל חזית נוספת מול אפל, הפעם עם השקת חנות מוזיקה משלה, המיועדת להתחרות ישירות בפרת המזומנים iTunes. למעשה, שירות המוזיקה של גוגל הוכרז כבר לפני מספר חודשיים בבטא, אך בפועל רק היום גוגל סוף סוף נכנסת לתחום המוזיקה.

 

גוגל מיוזיק הושק כשירות ניסיוני למספר מצומצם של משתמשים, שאפשר לאחסן מוזיקה בענן ולהאזין לה בסטרימינג, והגישה אליו התאפשרה רק באמצעות הזמנה. שלשום גוגל פתחה את השירות לכולם, כל עוד אתם גרים בארה"ב או מצליחים להערים על גוגל בעזרת כתובת IP אמריקאית, והשיקה בנוסף חנות מוזיקה.

 

בחנות המוזיקה של גוגל, הזמינה דרך Android Market, ניתן למצוא יותר מ-8 מיליון שירים משלושה לייבלים חשובים - EMI, סוני ויוניברסייל מוזיק - ועוד עשרות רבות של לייבלים קטנים ואמנים עצמאים. מחיר השירים זהה לתמחור ב-iTunes

ובחנות המוזיקה של אמזון, ועלות שיר תעמוד על 69 סנט, 99 סנט ו-1.29 דולר.

 

 

 

שירות המוזיקה של גוגל מתחבר לשירות החברתי גוגל פלוס, המאפשר שיתוף חברים בשירים שאתם מאזינים להם. היתרון של החנות של גוגל על זו של אפל בכך שהיא פתוחה לכולם (כן, גם לאייפונים), השיר מקודד באיכות גבוהה של 320KB וניתן לשמור את השיר במספר רב של מכשירים.

 

יחד עם חנות המוזיקה החדשה, גוגל הוציאה מבטא את שירות המוזיקה בענן ומאפשרת לכל משתמש, בארה"ב בלבד כרגע, לעלות עד 20,000 שירים לרשת ולהאזין להם באמצעות מכשיר האנדרואיד. השירות גם מאפשר לסמן חלק מהשירים וכך להפוך אותם לזמינים גם כאשר האנדרואיד לא מחובר לרשת.

 

אם בפעם הקודמת שגוגל הכריזה על שירות המוזיקה יצאנו עם תאוותנו בידינו, הפעם נראה שגוגל קלעה בדיוק למטרה, ומציעה שירות מקיף שמצליח לסקרן, למרות שהוא מתחרה מול חנות מוזיקה פופולארית במיוחד. כולנו תקווה שהשירות ייפתח בקרוב לחלקים אחרים בעולם, וכך גם ישראלים יוכלו להנות ממוזיקה בהזרמה.

 

 
 

בטרי-גייט: חלק 2

גם לאחר יותר משבועיים, נראה שאפל מתקשה לתקן את בעיית הסוללה שהתגלתה במערכת ההפעלה החדשה iOS 5. תקציר הפרקים הקודמים: התגלתה בעיית מערכת המרוקנת את סוללת האייפון במהירות. בתחילה שיערו שזו בעיית חומרה באייפון החדש אך לאחר שמשתמשים רבים התלוננו על אותה בעיה, גם באייפונים מהדורות הקודמים, התברר שהבעיה נעוצה בגירסה החדשה בהגדרה ספציפית של אזור זמן.

 

בתחילה, כמנהגה בקודש, אפל הכחישה, ואז הודתה והודיעה שבקרוב תצא גירסה חדשה שתפתור את הבעיה. השבוע, אפל שחררה גירסה חדשה למערכת ההפעלה אך למרבה הפלא, הבעיה נשארה בעינה. אפל כבר הודיעה שהיא ממשיכה לחקור את בעיית הסוללה ובודקת מספר גורמים היכולים לגרום לתקלה. בינתיים, תקלות נוספות מתגלות בגירסה החדשה כגון: המתנה ארוכה בעת התקנת יישומים והעלמת אנשי קשר. אפל כבר הבטיחה להוציא גירסה חדשה בשבוע הבא שתפתור את הבעיות הללו, (בתקווה שלא תייצר חדשות).

 

 

 
פתרון? אולי בשבוע הבא
 פתרון? אולי בשבוע הבא   צילום: צילום מסך 
 

יישום אחר שמעניין מאוד את משתמשי אפל הוא כמובן העוזרת הוירטואלית סירי, המשגעת את עולם הסלולר. כולם רוצים את סירי, ואנשים מוכשרים מנסים לפרוץ את קוד המערכת כדי להתקין את סירי על אייפון מהדורות הקודמים.

 

אפל כבר הסבירה שסירי לא תעבוד על אייפון מהדורות הקודמים, ודי ברור מדוע אפל מעוניינת בכך כיוון שסירי היא כמעט הסיבה היחידה לשדרוג האייפון הנוכחי לחדש. השבוע התברר שזו לא רק בעיה מנהלית אלא גם טכנית, וכדי שסירי תפעל יש צורך בחיישן קרבה משופר הנמצא רק באייפון 4S. גיקים בתגובה: "פחחח, עוד לא אבדה תקוותנו".

 

שליטת הרובוטים

אמנם לא תראו תור ארוך ואנשים שישנים באוהלים מספר ימים לפני מכירת מכשירי אנדרואיד, אך המספרים מדברים בעד עצמם, ועולם הסלולר נשלט ללא עוררין על ידי אנדרואיד. חברת המחקר הגדולה בעולם, גרטנר, פרסמה מחקר על עולם הסלולר לאחר הרבעון השלישי של 2011, והנתונים מראים שליטה הולכת וגוברת של אנדרואיד בעולם הסמארטפונים.

 

 
אנדרואיד מצליחה לשכנע את גם את מכורי אפל לנסות
 אנדרואיד מצליחה לשכנע את גם את מכורי אפל לנסות   צילום: flicker by nerds on call 
 

נתח השוק של אנדרואיד עבר את 50% ועומד כיום על 52.5% בעולם כולו, עלייה מדהימה של פי שניים מהרבעון המקביל ב-2010, שעמד אז רק על כ-25%. אנדרואיד כמובן נהנת מהנפילה וההתרסקות של פלטפורמות ותיקות כגון סימבאן ובלקברי, אך לא רק. אנדרואיד מצליחה לשכנע גם מכורי אפל לנסות את הרובוט הירוק, ונתח השוק של אפל ירד מ-16.6% בשנת 2010 ל-15% ב-2011.

 

נוקיה, למרות השנה הנוראית שלה, עדיין שולטת בשוק הסלולר עם נתח שוק של 24%, ירידה מאסיבית מ-28.2% בשנת 2010. חשוב לציין שחלק גדול מ-100 מיליון המכשירים שנוקיה מכרה ברבעון האחרון הם מכשירים "טיפשיים", כלומר לא סמארטפונים. סמסונג, שרוכבת על הצלחת הסמארטפונים, מתמקמת במקום השני עם נתח שוק של 17.8%, עלייה מדודה מ-17.2% משנת 2010.

 

קצרים

העתיד בידיים של נוקיה: נוקיה היא חברה שמרנית, המתקשה להתמודד עם שינויים מהירים, ויעידו על כך מכשירי המגע שלה עד לא מזמן. באופן מוזר, במכשירי קונספט נוקיה היא החברה העדכנית ביותר בעולם והציגה בעבר לא מעט מכשירים שגרמו לנו להתפלל להגשמתם. לצערנו, נוקיה עדיין לא הצליחה להעביר את הרעיונות שלה למציאות, אך השבוע היא שחררה שני סרטונים המציגים את מכשירי העתיד. הראשון הוא מכשיר בעל מסך גמיש שלפי הטכנולוגיות הקיימות יש סיכוי טוב שנראה אותו מתגשם בקרוב. הסרטון השני הרבה יותר עתידני ומציג מכשיר המורכב כולו מצג מגע.

 

 

עולם חדש: רבים חשבו שנוקיה שייכת לעבר והחברה ששלטה בשוק הסלולר לא תוכל לחזור ולהתחרות בשוק הסמארטפונים. אך לפי חברת אורנג' אנגליה שתשיק בקרוב את נוקיה לומיה, המכשיר החדש של נוקיה צובר הזמנות רבות, יותר מכל מכשיר אחר של נוקיה בעבר. בנוסף, נוקיה לא מוותרת בקלות על סימבאן ותכריז על עדכונים נוספים, כגון קלרה שתביא שיפורי ממשק, ודונה שתאפשר תמיכה במעבדי כפולי ליבה.

   

סוף למטען: אין צליל יותר שנוא על משתמש סמארטפון מהצליל המודיע על סוללה ריקה, ולצערנו בעידן הסמארטפונים הצליל הנ"ל משומע בתדירות גבוהה יותר. בעוד שאר הטכנולוגיה השתפרה, חברות הסלולר לא מצליחות לייצר סוללה שתחזיק יותר מיום עבודה אחד. לפי אונברסיטת Northwestern בקרוב נוכל להשתמש בסוללות, מאותו סוג שיש כיום, המחזיקות פי-10 זמן. כלומר, אייפון המחזיק 10 ימים ללא מטען.

 
חנות אנגרי בירדס בפינלנד
 חנות אנגרי בירדס בפינלנד 
 צילום: יחצ 
 

העולם כמשחק: כמה כסף ניתן לחלוב ממשחק מטופש אחד? כמה שיותר. לאחר יותר מ-350 מיליון הורדות ופארק שעשועים אחד בסין, הגיע הזמן לחנות קונספט של angry birds, ואיפה יותר מתאים מאשר בפינלנד, המדינה ממינה הגיעו החבורה שהגתה ויצרה את המשחק. בחנות ניתן למצוא בעיקר בובות של הציפורים המפורסמות ושעשועים לתיירים. השבוע, אגב, חשף מחקר חדש שהסמארטפונים הורגים לא רק את המחשבים האישיים אלא גם את קונסולות המשחקים, וכיום שני שלישים משוק המשחקים נשלטים על-ידי iOS ואנדרואיד.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by