ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ציר הרשע החדש 
 
 
רויטרס

קבוצת אנשי קונגרס אמריקאים הודיעה על כוונתה להחמיר את המאבק בתופעת הפיראטיות העולמית. אז אמרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברי קונגרס אמריקאים מסרו אמש (ג') כי הם מתכוננים לפעול למיגור תופעת הפיראטיות בתחומי המוזיקה, הסרטים והתוכנה ברחבי העולם, תופעה שעולה למשק האמריקאי מיליארדי דולרים במכירות שלא מומשו.

הוועד האנטי-פיראטי של הקונגרס (כפי שהם מתעקשים לקרוא לעצמם) יחפש דרכים לחזק את ההגנות על זכויות היוצרים באמצעות הסכמי סחר, פעולות דיפלומטיות והסכמי סיוע חיצוניים (משהו בסגנון: תפסיקו לצרוב דיסקים, נרשה לכם לקנות עוד טנקים), מסרו חברי הוועד החדש.
 
 
"אם יש לך 20 חברי קונגרס שמבקרים בעיר בירה כלשהי וכל אחד מהם מעלה את אותה השאלה בפני שר החוץ המקומי, זה יגיע לתשומת הלב שלו", מסר יו"ר הוועדה, הסנאטור ג'וזף ביידן (דמוקרט, דלוור).

למרות שהחלפת קבצים ברשתות ה-P2P תופסת את רוב הכותרות הראשיות בשנים האחרונות, הרי שעדיין תקליטורי CD ו-DVD המועתקים באופן בלתי חוקי מהווים פגיעה קשה הרבה יותר על בסיס עולמי.

אחד מכל שלושה תקליטורי מוזיקה הנמכר בעולם הוא עותק בלתי חוקי, ואילו ארבעים אחוזים מקרב התוכנות המותקנות על מחשבים עסקיים לא נרכשו כראוי (אף אחד לא טורח לדבר על מחשבים ביתיים), כך על פי נתונים שהציגו ארגוני הסחר של התעשיות המעורבות.

בין המדינות הנחשבות כגרועות ביותר בתחום ניתן למצוא את ברזיל, סין, פקיסטן, רוסיה וטיוואן, כך מסר חבר נוסף בוועד, הסנאטור הרפובליקני בוב גודלאטה. לדבריו מדינות כמו מלאזיה, מקסיקו ותאילנד, שנחשבות אף הן למעצמות פיראטיות, נקטו בצעדים על מנת לצמצם את היקף השכפול הבלתי חוקי.

עכשיו כמובן יהיו קוראים שיאמרו "פחחחחחחחחחח, מה הם כבר יכולים לעשות?". ובכן, המחוקקים יכולים לוודא כי הגבלים והנחיות בנושא זכויות הקניין הרוחני יצורפו להסכמי סחר, להפעיל לחץ על שגרירים, מחלקת המדינה ושאר גורמים ממשלתיים על מנת להטיל לחץ בנושא, כך שלמדינות המעורבות לא תהיה ברירה, אלא לשתף פעולה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by