ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
ביקורות מוצרים 
אסוס G74S: מחשב גיימרים עוצמתי 
 
 נראה כמו טנק. אסוס G74S    צילום: יח"צ    
ביקורות מוצרים |
 

עם תצוגת תלת ממד מרשימה, חומרה מפלצתית ולוק מאסיבי, מחשב הגיימרים של אסוס הוא לא פחות מטנק משחקים. למרות אכזבה קלה בגזרת הסאונד ובחיי הסוללה, הוא מהווה תמורה מצוינת למחיר, שעומד על קצת יותר מ-10,000 שקל. סקירה ראשונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מחשבים לגיימרים הם לא בדיוק מוצר להמונים. לרוב, מדובר במפלצות חומרה, מצוידות ביצירות אמנות של הסיליקון של זמנן. הגיימרים המהדרין ירכיבו לעצמם מערכות בהתאמה אישית, כשהם בוחרים בעצמם רכיב אחר רכיב,  כמו שף גורמה בשוק שעורך אודישנים לעגבניות.

 

אלה שלא אוהבים לראיין עגבניות, ילכו על מערכת מורכבת מראש, נייחת או ניידת, וכאן יצרניות המחשבים מכניסות את התותחים הכי כבדים שלהן לתמונה: מחשבים המצוידים בכל טוב, ולרוב עם תג מחיר בן חמש ספרות בשקלים.

 

ה-S74G של אזוס, הוא בדיוק מהזן הזה - מחשב גיימרים עוצמתי. כמובן שרצנו לבדוק האם הוא מכונת פראגים ראויה לשמה.

 

עיצוב וממשק

הוא נראה כמו טנק. זו המחשבה הראשונה שעברה לנו בראש שראינו את ה-G74S. גוש אפור ומאסיבי בקווים חדים, עם שבכת אוורור כפולה בגבו כאלמנט עיצוב מרכזי (שנראית כמו פתחי מפלט של חללית או מטוס קרב), ונושא את הלוגו של סדרת הגיימרים של אזוס: Republic of Gamers, כלומר, רפובליקת הגיימרים. זה בטוח יותר טוב מרפובליקת בננות. ועדיין, עיצוב של מחשב גיימרים כטנק נראה לנו כרעיון מוצלח.

 

כשפותחים את המכסה, רואים מסך 17 אינץ' ב-HD מלא, מקלדת מלאה (כולל לוח מספרים) עם תאורה אחורית (שבמקרה הזה ראוי יותר לכנות אותה - תחתית) ומשטח מגע גדול למדי עם שני כפתורי עכבר גדולי מידות אף הם. השבכה שמכסה על הרמקולים וכפתורי ההפעלה הראשיים נמצאים מעל המקלדת. בחזית - ארבע נוריות חיווי.

 

 

 
 צילום: יח"צ 
 
 

בדפנות הטנק יש ארבעה שקעי USB (אחד מהם USB שלוש), שקע אתרנט, שקע VGA, שקע HDMI, קורא כרטיסים, שקעי אוזניות ומיקרופון. עוד בדופן - כונן בלו ריי, במקום צורב ה-DVD המסורתי של כל מחשב אחר.

 

מעל המסך יש גם מצלמת רשת, שמסוגלת גם לפתוח את המחשב עם זיהוי פנים. נחמד. לצד המצלמה, יש חיישן אינפרא אדום, המיועד לתקשורת עם משקפי תלת הממד שמגיעים עם המחשב, ונתייחס אליהם מיד.

 

משטח ההצבעה והמקלדת בסך הכול נוחים למדי, והגימיק של התאורה התחתית המתכווננת הוא נהדר, וראוי לחיקוי גם במודלים פשוטים יותר. ברם, סביר להניח שבמחשב גיימרים, גם ככה אף אחד לא ישתמש במשטח ההצבעה - אלא בעכבר גיימרים או בג'ויסטיק, ולכן שקע ה-USB הנוסף בהחלט במקום.

 

תצוגה

מסך 17 האינץ' של ה-G74S, מסוג Backlit LED, תומך ברזולוציית HD מלאה, כלומר 1920 על 1080 פיקסלים. הוא רחב ונעים, והצבעים שלו עשירים, עם זוויות צפיה טובות.

 

אבל גולת הכותרת, ללא ספק, הם משקפי ה-3D Vision של nVidia, שמסופקים עם המחשב. אלה משקפיים אקטיביים, קלים מאוד ונוחים יחסית על גשר האף. טכנולוגיית התלת ממד של nVidia תומכת בהמרה של תכני דו ממד לתלת (לא כולל שולחן העבודה של Windows 7), והתוצאה - מרשימה מאוד.

 

ביצועים

טוב, תפסיק לבלבל את המוח ותעבור לביצועים, בטח חושבים לעצמם גיימרים ברגעים אלה. אז נגיע ישר לשורה התחתונה: מדובר בתותח ביצועים רציני. קצת מפרט טכני: המעבד הוא Core i7 של אינטל, עם ארבע ליבות ושמונה נימים במהירות 2 גה"צ, אבל עם טכנולוגיית Turbo Boost שמסוגלת גם להעיף אותו ל-2.7 ו-2.8 גה"צ לפי צורך.

 

 

 

 
 צילום: יח"צ 
 

כרטיס המסך כאן הוא אחד החזקים ביותר שמציעה nVidia למחשבים ניידים, ה-GeForce 560  GTX. תוסיפו על שני אלה לא פחות מאשר 16 ג"ב של זיכרון מהיר של סמסונג וצמד כוננים קשיחים של 500 ג"ב כל אחד - ותבינו על מה מדובר. לפי היבואנים, היחידות שיימכרו בחנויות יכללו כונן SSD, בחלוקה של 750 ג"ב מגנטי ו-160 ג"ב SSD.

 

די קרענו לו את הצורה, והוא התמודד בכבוד. וכשאני אומר בכבוד אני מתכוון לקצבי פריימים סבירים גם ב-HD  מלא, עם כל האפקטים של עיבוד תמונה ופירוט במקסימום, ותצוגה תלת ממדית פועלת. ב-Dirt 3 בתצוגה של HD מלא, אבל בלי עיבודים מיותרים, קיבלנו קצבים מכובדים מאוד של 51 פריימים לשנייה בממוצע, וקצבים דומים בתנאים דומים ב-Assain's Creed: Brotherhood.

 

ב-Wings of Liberty כבר התחלנו להתפרע - הפעלנו תצוגת תלת ממד (לשחק אגב ככה משחק אסטרטגיה ממבט על - זו חוויה שונה לחלוטין מדו ממד), העברנו את רמת הפירוט לאולטרה ובעטנו את דרישות העיבוד למעלה. קיבלנו לא פחות מ-24 פריימים לשניה, שזו תוצאה מעולה בהתחשב בכך שהעמסנו על המערכת עם דרישות המקסימליות האפשריות.

 

מולטימדיה ותוספות

לאור הפסקה הקודמת, אתם יכולים לשער שמשימות מולטימדיה בשביל המחשב הזה הן בדיחה, ואכן כך. סרטי HD מלא הוא מריץ כמעט בזלזול של: "זה הכי טוב שאתם יכולים? משעמם לי פה!". מה שכן, על אף שהתהודה של המארז טובה, והצליל נאה - ממחשב מהליגה הזו ציפינו לאיכות צליל שתפיל אותנו, ולא כך היה.

 

הבסים לא היו מספיק בועטים לטעמנו, ותדרי הביניים והתדרים הגבוהים נשמעו מעט מעוכים ועמומים. בסך הכול הוא מספק איכות צליל טובה, אבל קצת התאכזבנו.

 

 

כמו מחשבים ביתיים אחרים של אסוס, יש כאן שפע של תוספות - תוכניות ניהול אנרגיה, תוכנה לשיפור צבעים במסך, כניסה עם זיהוי פנים, תוכנת גיבוי, ועוד. מצאה חן בעינינו האפשרות להכין במהירות דיסק מנהלי התקן, על כל צרה שלא תבוא.

 

בנוסף, יש למחשב הזה יכולת לטעון סלולריים וצעצועים ניידים אחרים משקע ה-USB גם שהוא כבוי, שזה תמיד שימושי, כולל אפשרות לטעינה מהירה.

 

חיי סוללה ופליטת חום

כצפוי, "פתחי הסילון" בחלקו האחורי של המחשב הזה, עושים עבודה מצוינת בסילוק חום. תיאורטית, אתם יכולים להחזיק אותו על הברכיים - רק סביר להניח שהמשקל שלו לא יאפשר לכם לקום.

 

 

 
 צילום: יח"צ 
 

מבחינת חיי סוללה, המחשב הזה קצת מאכזב - לא ניכר שהסוללה כאן מתוכננת להחזיק ליותר משעתיים או שלוש. מצד שני, עם כזה משקל וגודל, המחשב הזה לא אמור להתנייד יותר מדי ולהישאר מחובר לחשמל באופן תדיר.

 

סיכום

עם תג מחיר של קצת יותר מ-10,000 שקל, אסוס G74S הוא לא מחשב הגיימרים הכי יקר בשוק, ומחירו דומה ל-Qosmio של טושיבה. נכון, במחיר כזה אפשר לתפור חליפת משחקים שולחנית לפי מידה. אבל למי שלא רוצה להתעסק עם רכיבים הוא מציע תמורה מצוינת לכסף - על אף שהיינו שמחים לראות כאן מערכת קול יותר ראויה לגיימרים.

 

מפרט טכני

מעבד: Intel Core i7 2670, במהירות 2 גה"צ

תצוגה: 17.3 אינץ', לד, 1920 על 1080 פיקסלים

זיכרון: 16 ג"ב, DDR3, 1333 מה"צ

מערכת הפעלה: Windows Ultimate 64 bit

דיסק: צמד כונני 500 ג"ב, במהירות 7200 סל"ד

כונן אופטי: Blu-Ray DVD Combo

ממשקים: מיקרופון, אוזניות, USB  שלוש x1, USB שתיים x 3, HDMI, VGA. 802.11 b/g/n, Bluetooth 3

סוללה: 8 תאים, 5200 מיליאמפר/שעה

משקל: 4.28 ק"ג

 

מפרט מלא באתר היצרן

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by