ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האופיס שלנו גדול וכבד 
 
 
אורן הוברמן

היום הושקה חבילת אופיס סיסטם מבית מיקרוסופט בכל העולם; חברות וארגונים קטנים יאמצו בשמחה ללקוחות הביתיים מאידך – מומלץ לוותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך האאוטלוק החדש
 מתוך האאוטלוק החדש   
מיקרוסופט ישראל השיקה היום (ג') בבוקר, יחד עם מדינות נוספות בעולם, את חבילת התוכנות Office System, המיועדת בעיקר לשימושם של חברות ואירגונים, וייחודה, לפחות עפ"י הצהרת החברה, "בכך שהיא מייעלת ומשפרת דרמטית את פריון העובדים".

מיקרוסופט מתייחסת ל-Office System כ"תפיסה חדשה לגמרי" בתחום שיתוף המידע בארגונים. למעשה, מדובר בחבילת ישומים, הכוללת בין היתר גם את Office 2003 (מה שיותר מעניין אותנו, הלקוחות הפרטיים), ואוסף של שירותים מתקדמים המיועדים לשרת את צרכיהן של חברות הזקוקות לאמצעי תקשורת שוטף ויעיל בין העובדים, ללא הצורך בהדרכתם בממשקים חדשים ומורכבים. בנוסף, מאמצת מיקרוסופט רשמית את תקן ה-XML בכל סדרת מוצריה, דבר שמאפשר כבר בשלב זה למשתמשים פרטיים "ליזום" שינויים קטנים ושיפורים משל עצמם באפשרויות המובנות באופיס ובמסמכיה (לשמחת מתכנתי ה-XML באשר הם).

מה שמעניין אותנו לפחות, כלקוחות פרטיים, הוא דווקא ה"אופיס 2003", הגירסה המשודרגת לכאורה של האופיס XP. בתוך האופיס החדש, תוכלו למצוא גרסאות משופרות של התוכנות המוכרות (אקסל, וורד, אאוטלוק, פאורפוינט), אך אל תמהרו בזעקות האושר; מיקרוסופט הצהירו מראש כי אין המדובר בשינוי דרמטי, דבר שהוכיח את עצמו גם כשבדקנו את הישומים. באף אחת מהתוכנות לא נעשה שינוי משמעותי מדי, ובעיקר המדובר הוא בשינויים קוסמטיים קלים, להרגשה הטובה כזה.

פיתוח מעניין שחשפה מיקרוסופט הוא ה- OneNote 2003 (שנמכר דווקא בנפרד מהמערכת כולה). מדובר בסוג של "מחברת קישקושים", המיועדת לסקיצות ולאגירת פתקים אקראיים. היפה בתוכנה, שהיא יודעת לסדר היטב את הבלגן שאנו מזינים לה כלאחר-יד, ויכולה להיות מוצר יעיל למדי עבור סטודנטים ותלמידים ממהרים.

בין החידושים שתוכלו בכל זאת למצוא באופיס 2003: אאוטלוק בעיצוב מחודש (+ כבד ואיטי יותר, כפי שנוכחנו לדעת כבר בשעת השימוש הראשונה בו), ניהול זכויות בכל תוכנות האופיס (להקציב זמן תפוגה למסמכים, הרשאות וכו'), פילטר משוכלל נגד דואר-זבל ושיתוף מוצלח יותר בין התוכנות השונות.

אגב, על אף כל הרצון הטוב, כבר עם התקנת האופיס התריעה זה בפנינו כי "ישנם 4 עידכונים קריטיים!", מוזר בהתחשב בעובדה שהוא הושק רשמית רק היום (!), אבל ניחא.

האם כדאי לשדרג? אם יש בבעלותך משרד גדול וממוחשב, זאת בהחלט אופציה הראוייה בדיקה. כלקוח פרטי, בכל מקרה, היינו שומרים את הכסף למשהו שימושי יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by