ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגרמנים הם הכי אנושיים 
 
 מתוך אתר התחרות   
 
מערכת חיים ברשת

בתחרות אינטיליגנציה מלאכותית, שבה אמורים המתחרים להטעות את השופטים ולגרום להם לחשוב שהם מדברים עם בני אדם, זכתה תוכנה גרמנית במקום הראשון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדרי הצ'אטים באינטרנט מעולם לא הצטיינו בעודף אנושיות, ובמרדפי הזיונים הבלתי נגמרים של שעות הלילה היותר בודדות נשמעות בעיקר שיחות בינאריות של החלפת מידות ומספרים. אבל המתחרים על פרס לובנר לא עסקו במרדפי זיונים - דבר אנושי מאין כמותו – אלא בניסיון להרשים את השופטים.

פרס לובנר ניתן למתכנתים שזכו בתחרות אינטיליגנציה מלאכותית, הפועלת לפי מבחן טיורינג. אלן טיורינג, האיש שלמעשה הפך את מדעי המחשב למה שהם היום, אמר כי מכונות יכולות להחשב כ"אינטיליגנטיות" אם הן מסוגלות לעורר רושם אנושי בשיחה.
 
 
במהלך התחרות, השופטים צ'וטטו עם 8 המתחרים שעלו לגמר, וכן עם בני אדם, מבלי לדעת מי הוא מה, ודירגו את המשתתפים בסקאלת "אנושיות" של 0 עד 5. באורח משעשע, שתי תוכנות גרמניות לקחו את שני המקומות הראשונים, כשבמקום השלישי זכתה תוכנה בריטית.

Jabberwock – תוכנה גרמנית – הוכתרה כ"תוכנה האנושית ביותר" וזיכתה את יוצרה, יורגן פירנר במדליית הארד. במקום השני זכתה התוכנה Elbot של פרד רוברטס, גם הוא מגרמניה. במדליית הזהב, שאמורה להינתן לתוכנה שהטעתה את השופטים לחלוטין, לא זכתה אף תוכנה, כך דווח ב-BBC.

במקום השלישי זכתה תוכנת Jabberwacky, שיוצרה, רולו קרפנטר, אמר כי היא העתיד של האינטיליגנציה המלאכותית. "לעשות סדר בשיגעון זו אינה מטרה קלה, אך אני מאמין כי אינטיליגנציה מלאכותית בעלת יכולת למידה היא היחידה שתוכל לעבור את מבחן טיורינג".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by