ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ננסי ברנדס צדק 
 
 
מערכת חיים ברשת

רומניה מסתמנת כמעצמה בענייני פשיעה מקוונת; ככה זה כשסטודנטים מוכשרים מסיימים את האוניברסיטאות ומגלים שאין עבודה. בקרוב אצלנו?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רומניה, מדינה לא עשירה במיוחד, מעוניינת להצטרף לאיחוד האירופי ב-2007, אבל צעירים מתוסכלים שמחפשים להתפרנס בדרכים מפוקפקות הורסים את המוניטין שלה. שלא בטובתה, התפרסמה המדינה לאחרונה כמעצמת פשיעה מקוונת, שההאקרים שלה שולחים את טלפיהם הווירטואלים לעולם כולו.

לפי דו"ח של המרכז לתלונות הונאה ברשת שבארצות הברית, סטודנטים מוכשרים במיוחד למחשבים "מתוסכלים מאפשרויות התעסוקה ברומניה" ומעדיפים לנצל את כישוריהם באינטרנט. למרכז מגיעות מאות תלונות ביום על מעשי הונאה שונים ומשונים, החל מהונאת מכירות סטנדרטית, שבה המוכר נעלם אחרי שקיבל את הכסף, וכלה בסחיטת תאגידים באמצעות מידע סודי שנשמר על שרתיהם.

יותר מ-60 רומנים נעצרו השנה במבצעים משולבים עם ה-FBI, השירות החשאי, הסקוטלנד יארד וסוכנויות אירופאיות למיניהן, אולם עד כה הורשעו רק חשודים בתיקים קלים יחסית, כך לפי כתבה ב-Wired. אחת הבעיות הניצבות בפני החוקרים היא נטייתם של הפושעים לפרוץ ולהונות ממחשבים הנמצאים באינטרנט-קפה, כמו אותו צמד פושעים שפרץ למרכז המחקר בקוטב הדרומי (!).
 
 
ממסמכים משפטיים מצטיירת רשת, אמנם לא מאורגנת במיוחד אבל מאוד אגרסיווית, של צעירים רומנים המתכננים, בעזרת שותפים בארצות הברית ואירופה, גניבת מיליונים מצרכנים וחברות. כשהם מתמחים במכירות מפוקפקות באינטרנט; פריצה למערכות של חברות ומשיכת כסף וכתיבה והפצה של וירוסים למיניהם. "זה אחד המקומות המובילים בעולם לסוג כזה של פעילות", אמר גבריאל ברגר, מנהל לשכת ה-FBI בבוקרשט, שמשתף פעולה עם המשטרה הרומנית במטרה "למנוע את ה-11 בספטמבר של הפשיעה המקוונת".

הפריחה בפשיעה המקוונת במדינה מיוחסת גם להיעדר חוקים מתאימים נגד פשיעה מקוונת. חקיקה ראשונית ונוקשה במיוחד נגד פשיעה כזו נחקקה רק בתחילת השנה, בניסיון להרשים את המדינות העשירות מהאיחוד האירופי. לפי החוק, סייבר-פושעים יוכלו לרצות עד 15 שנה בכלא, שזה יותר מפי שניים מהעונש המקסימלי לאונס במדינה.

מיהאי ראדו מחברת אבטחת המידע הרומנית BitDefender, אומר כי הפושעים פשוט יותר חכמים מהרשויות. לדבריו "המשטרה הרומנית לא מוכשרת. אין להם את הכלים, את המיומנות ואת התוכנה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by