ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הפורומים, גיליון 25 

חדשות הפורומים, גיליון 25

 
 
מיכל יפה

והשבוע: שגיאות כתיב והבעיה היהודית, האקרים שמדווחים על בעיות אבטחה, פורום שמחפש שם, ונשים שמחפשות את ההבדל בין עיקר לטפל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לכבוד מיליארד טועים

הקלדה מונעת בפורומים? (איורים: נגה רויך)
 הקלדה מונעת בפורומים? (איורים: נגה רויך)   
במדיום כמו הפורומים, בו כל התקשורת נעשית בכתב, שגיאות כתיב משולות לגמגום בעולם האמיתי. נכון, המגבלה הזאת לא בהכרח מעידה משהו על האינטליגנציה של בעליה, אבל מאוד קשה להגיע אל התוכן כשהעטיפה פגומה.

לא ברור האם בשנים האחרונות ישנה עליה בשגיאות הכתיב, או שהתפשטות האינטרנט בכלל והפורומים בפרט רק העלו על פני השטח בעיה שתמיד היתה.

כך או כך, לכותבים בשגיאות אין חיים קלים בפורומים: יורדים עליהם, מציקים להם ומאשימים אותם בטיפשות (לא תמיד שלא בצדק, אגב). לעתים רחוקות מחליט מישהו מאותם טועים לקום ולהגן על כבודו וכבוד חבריו, לרוב בטענה כי התוכן חשוב יותר מהכתיב. אולי הוא צודק, אבל קשה להתייחס ברצינות לביקורת, צודקת ככל שתהיה, כשהיא מנוסחת בשגיאות וללא כל סימני פיסוק.
 

רגע של אחווה

בלילה של יום רביעי הופיעה בפורום תרבות דיגיטלית בנענע הודעה של אחד, האקר שאקל, שסיפרה על דרך בה אפשר לשנות הודעות בפורומים של וואלה!.

דבר ההודעה נמסר לוואלה! והיא נמחקה עד לאחר תיקון הבאג, ומנהל הקהילה של וואלה!, ניר רפואה, אף השאיר הודעת תודה בפורום. מה נאמר, ימות המשיח.
 
 

התפוז הוא עגול

עם תום הסיבוב השני בליגת העל בכדורגל, החליטו גם בתפוז שצריך להתרכז במאבקי האליפות ובמקום פורום לכל קבוצה בליגה, כפי שהיה עד עתה, רוב הפורומים נסגרו ונשארו רק הפורומים של מכבי חיפה, הפועל ת"א, הפועל פ"ת ו.בית"ר ירושלים (שבינינו, לא ממש נמצאת במאבקי האליפות). ומה עם אימפריית העבר מכבי ת"א והאלופה היוצאת הפועל חיפה? כנראה שהטבלה, גם בפורומים, לא משקרת - ואפילו אבי נמני לא יעזור פה.
 

מה בין מלכות יופי לאמהות עובדות?

מלכות יופי. מה היה מספר החולצה של רינה מור?
 מלכות יופי. מה היה מספר החולצה של רינה מור?   
אפליה כנגד נשים היא נושא חשוב מעין כמוהו שהרבה מילים כבר נשפכו עליו והרבה עוד יישפכו. לא נדון כרגע בנושא באופן מעמיק, רק נציין בעיה אחת אפיינית לדיון הציבורי באפליית נשים, והיא תסמונת ה"כולם נגדנו" ואי הפרדה בין עיקר לטפל.

דוגמאות? בבקשה: בפורום נשים בנענע העלתה מישהי את הבעיה האמיתית של אפליה בקבלת אמהות לעבודה, ואילו בפורום המקביל בוואלה! קבלה מישהי על כך שבתכנית "מי רוצה להיות מיליונר" שואלים שואלות על מספרי חולצות של כדורגלנים ולא על שנות הכתרת מלכות יופי.
 

קצרים

בפורום הפה בתפוז (לשעבר פורום הפה של קארין) החליטו לשנות את שם הפורום. אתם מוזמנים ללכת לשם ולהציע את הצעותיכם.

אמנם לא עלה פה אייטם על עופרה חזה, אבל פטור בלא כלום אי אפשר, אז הנה: באורט הוקם פורום מיוחד לעופרה חזה, ובנוסף, אתם מוזמנים לקרוא את מאמרו של איתי בנר ב`קונספציה` המסכם את דרמת חזה באינטרנט בכלל ובפורומים בפרט.

בפורום שמועות בנטקינג כתב מישהו שבעוד כחודש יודיע חבר הכנסת סילבן שלום הודעה חשובה. נשאלת השאלה למה רק בעוד חודש? האם זה עוד תרגיל פרלמנטרי של הליכוד? לפורום שמועות הפתרונים. שבוע טוב לכולם.
 

פורומים חדשים

יין ישמח לב הפורומים?
 יין ישמח לב הפורומים?   
בתפוז

פורום יין ואלכוהול
 
 
האימייל האדום של חדשות הפורומים

לנשים, לגברים, למלכות יופי ולכדורגלנים. אם ראיתם הודעה שווה בפורומים, ספרו לנו על כך, ואנחנו נספר לכולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by