ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ו ליברמן, תתבייש! 
 
 הרופא שלכם להיום. מתוך half life   
 
מערכת חיים ברשת

לפי מחקר חדש (!) משחקי מחשב כמו Half Life ו-Unreal Tournament יכולים לשמש לתרפיה בסובלים מפוביות למיניהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פוליטיקאים שמרנים והורים מתוסכלים טוענים שמשחקי מחשב אשמים ב"הידרדרות המוסרית של הנוער", עלייה בפשיעה ובאלימות, ושאר מיני טובין. מחקר חדש (!) עשוי לגרום להם להסתכל אחרת על הדברים.

לפי המחקר, שהתפרסם בגיליון אוקטובר של CyberPsychology and Behavior, משחקי מחשב טובים לבריאות. ממש כך. המחקר בדק השפעות של משחקי מחשב על מטופלים הסובלים מחרדות למיניהן, ומצא כי משחקי מחשב אפקטיוויים לתרפיה כמו ריפוי באמצעות סימולטורים מיוחדים לסובלים מחרדות, היקרים בהרבה.
 
 
המחקר, שנעשה בידי קבוצת חוקרים מאוניברסיטת קוויבק, בדק 13 סובלים מחרדות למיניהן וכן 13 משתמשים "נורמלים" ששימשו כקבוצת ביקורת. המחקר עשה שימוש בשיטת טיפול שבה הסובלים מפוביות נחשפים למקור הפחד בצורה מבוקרת, והגברת החשיפה באופן הדרגתי המאפשר למטופל להסתגל לסביבה המאיימת תוך שמירה על הרגשה בטוחה.

החוקרים השתמשו ב-"Half-Life" כדי ליצור סביבה רדופת עכבישים למיניהם כאמצעי טיפול לסובלים מארכנופוביה, וב-"Unreal Tournament" לסובלים מפחד גבהים או ממקומות קטנים וסגורים. הנבדקים שיחקו במשחקים על מחשב רגיל, ואז נבחנו תגובותיהם לפי סדרת פרמטרים.

"התוצאות מדגימות שלמרות מחירם הנמוך, ניתן להשתמש בסימולטורי PC לטיפול בפוביות". החוקרים מאפשרים להוריד את סביבת המחקר מאתר האוניברסיטה (זהירות, זה בצרפתית).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by