ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הודעה זו תשמיד את עצמה בתוך שניות 
 
 לעזאזל, אני צריך להתאבד עוד 4 דקות   
 
מערכת חיים ברשת

רציתן לשלוח למישהי אימייל זימה אבל פחדתן שהיא תפרוורד אותו לחבר'ה? אופיס 2003 יאפשר לכם לקבוע את אורך החיים של האימייל וגם למנוע את הפצתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קלייר סווייר לא ידעה מאיפה זה הגיע, אבל היא הפכה בתוך ימים ספורים לאגדת רשת, כשאימייל שלה לחבר (לשעבר?) שלה, המפרט את איכויותיו הקולינריות של השפיך שלו, הופץ ונחת בתיבות אימייל בעולם כולו. גם פטריק סמית' לא האמין שרק אימייל אחד נדרש כדי להפוך אותו לדאחקת אינטרנט ולאבד את עבודתו, הרי בסך הכול הוא כתב לחבר שהוא רוצה לעשות שילשייה עם מישהי מהמשרד. אבל דליפות אימייל הן לא רק נחלתם של החרמנים חסרי הזהירות, אלא גם של חברות מסחר, ברוקרים, וגם משטרת ישראל. כל מה שצריך זה אימייל אחד שמכיל מידע מסווג, וכפתור פורוורד, שישלח אותו בדיוק לאיפה שהוא לא צריך להיות.
 
 
הגירסה החדשה של אופיס, אופיס 2003, אמורה לפתור את הבעיה הזו: משתמשים יוכלו לשלוח אימיילים עם "תאריך תפוגה", שלאחריו האימייל פשוט ישמיד את עצמו. כמו כן יוכלו המשתמשים בתוכנה להגביל את הגישה לאימייל וכן למנוע מהנמענים לפרוורד או להדפיס אותו. כך לפי BBC.

התוכנה החדשה, שתכונה ניהול מידע נכון (Information Rights Management), תוכל לשמש ממשלות ותאגידים למניעת דליפת מידע, וכן למנוע הפצת אימיילים מביכים. האופיס החדש גם יאפשר שמירה של מידע מסווג במסמכי וורד ואקסל.

הכול טוב ויפה, אבל כל ארגון שירצה להתקין את התוכנה ייתקל בהתנגדות הרגולטור. בארה"ב, השמדת אימייל היא עבירה פדרלית, בדומה לגריסת מסמכים. מוקדם יותר השנה נקנסה סוכנות הברוקרים Morgan Stanley ב-1.65 מיליון דולר מכיוון שלא הצליחה לאחזר אימיילים מתחילת השנה, ולא עזרו הטענות כי האימיילים נמחקו בטעות ולא כחלק ממזימה להסתרת מידע עסקי.


עידכון ותיקון: על פי הודעת מיקרוסופט, כפי שניתנה באתר ה-Inquirer, הודעה האימייל לא תשמיד את עצמה בתום הזמן שהוגדר, אלא תהפוך לבלתי נגישה למקבלה. כמו כן, האפשרות הזו תעבוד רק אם מקבל האימייל התקין אצלו את האופיס 2003. בכל תוכנת ניהול דואר אחרת, הודעת האימייל לא תיפתח מלכתחילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by