ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תיראו מופתעים כל כך 
 
 
מערכת חיים ברשת

האם חברת SCO קיבלה 50 מיליון דולר ממיקרוסופט? שני הצדדים מכחישים, אולם קהילת הקוד הפתוח לא כל כך מאמינה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשבוע שעבר הודיעה חברת SCO (זו שהחליטה לעצבן את כל עולם הלינוקס) כי חברת ההשקעות BayStar השקיעה בה 50 מיליון דולר. מייד לאחר ההודעה עלתה השאלה האם יכול להיות שלתאגיד מיקרוסופט יש איזשהו חלק בהשקעה זו.

אתר eWeek.com מדווח כי חברת ההשקעות המדוברת מובילה, יוצרת ומשתתפת במספר השקעות פרטיות בחברות ציבוריות (PIPE). רבות מבין העסקות הללו כוללות השקעה של חברות שונות, ביניהן מיקרוסופט.

בוב מק'גארת', דובר BayStar אמר ל-eWeek כי בבדיקת הרישומים לא נמצאו כל עקבות להשקעה של מיקרוסופט ב-SCO. "העסקה הספציפית הזו לא כללה את מיקרוסופט". במסמכי החברה מופיעות מיקרוסופט ו-Vulcan Ventures, חברת ההשקעות של פול אלן, אחד ממייסדי מיקרוסופט, כשתיים מתוך עשר המשקיעות הגדולות ביותר של BayStar מאז שנת 1995.

לדברי מק'גארת' זה יכול להיות ההסבר לכך שאנשים סבורים כי מיקרוסופט עומדת מאחורי העסקה.

דובר SCO מסר כי מיקרוסופט אינה מעורבת בעסקה. "ישנם רק שני משקיעים בעסקה זו: חברת BayStar והבנק המלכותי של קנדה.
 
 
אולם אנשים מקרב קהילת הקוד הפתוח ממש אינם משוכנעים בנכונות פרטים אלו. גורמים אלו הצביעו על כך שתמיד קיימות חברות השקעות וחברות אחרות שגופים כמו מיקרוסופט יכולים להסתתר מאחוריהם כשהם מעוניינים לבצע השקעה באופן נסתר. "תמיד יש דרכים להסתיר את מקור הכסף. אבל משהו עדיין מריח מוזר. מלאך צנח בחצר של SCO אבל לאיזה חוט הוא מחובר?".

אחרים הזכירו כי הצעד של מיקרוסופט מוקדם יותר השנה, שהסדירה את רישוי קוד המקור והפטנט של יוניקס עם חברת SCO, בעסקה בשווי מיליוני דולרים, מהווה הוכחה לתשוקתה של מיקרוסופט לממן את צעדיה המשפטיים של SCO כנגד IBM, סיליקון גרפיקס ושאר גופים. מיקרוסופט הכחישה כמובן טענות אלו, באומרה כי היא פשוט מכבדת את זכות הקניין הרוחני של SCO.

והיה גם מי שאמר (והעדיף להישאר אנונימי) כי השקעה של 50 מיליון דולר ב-SCO היא מפתיעה למדי כיוון ש"מדובר בחברה שלא מוכיחה יכולת גדילה ולמעשה נשענת על הנשמה מלאכותית. חברה יציבה שנמצאת בעסק כל כך הרבה שנים כמו SCO צריכה לעשות כסף ממוצר או שירות שהיא מוכרת ולא מתרומות או תביעות. אין שום הגיון בהשקעה בחברה אלא אם כן אתה מעוניין לאפשר לחברה להמשיך להתקיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by