ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יריחו-טייבה-תל אביב 

יריחו-טייבה-תל אביב

 
 
צביקה בשור

חשיפת "חוליית טייבה" ביום חמישי הצליחה להכניס למתחם הקטלני שבין עז א-דין אל קסאם ובין השב"כ, את הערבים אזרחי ישראל. כמו תמיד, הם מוצאים את עצמם קרועים בין תעודת הזהות לזהות הלאומית, ונכנסים בעל כורחם למאבק בין שני הזאבים שמתקוטטים להם מעל הראש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם הפלסטינים תושבי השטחים לא טמנו ידם בצלחת. החוצפה שבלהיכנס לביתו של אדם בטוענה תמימה, לסכן אותו ואת משפחתו, ולהביא בסופו של דבר להריסתו של הבית על ידי השלטונות הישראלים, שבוודאי לא יפצו אותו על אובדן קורת הגג, נובעת אך ורק מהיחס המשפיל בו נוהגת הרשות הפלסטינית כלפי הערבים אזרחי ישראל, כשהיא מסרבת להתחשב בהם בקביעת המדיניות שלה ובתפיסה הכוללת שלה אותם כייצור כלאיים שאינו חלק אמיתי של העם הפלסטיני. ערפאת ויתר על תושבי טייבה, ופתח את הדרך למחבלי החמאס להיכנס אל העיירה הערבית ולהחריד את שלוותה.

ספק רב אם מישהו שפתח את הטלוויזיה וראה את השידור החי מטייבה הזדעזע עמוקות. המראה של עשרות חיילים שתפרסו על גגות הבתים וחוצות הרחוב ביישוב ערבי לא נראה לנו כל כך יוצא דופן, גם כשמדובר ביישוב ערבי בשטח המדינה. יריחו, עזה, טייבה, מה זה משנה? ספק רב אם חמישה מחבלים ששכרו דירה בתוך יישוב יהודי היו מהווים עילה להרס של בית המשכיר. אזרחי ישראל הערבים הם גם אזרחי ישראל, אבל הם קודם כל ערבים.

אלא אם כן אתה מסתכל מהצד הפלסטיני. שם התפיסה היא הפוכה לגמרי. אזרחי ישראל הערבים עדיין לא נתפסים כמטרה לגיטימית לפיגוע ראווה, אבל קו גבול אחד כבר נחצה, והיום מותר למחבלי החמאס להשתמש בבתיהם של אחיהם הפלסטינים-ישראלים כמקום מסתור בדרכם אל היעדים בתל אביב וחולון.

לא אלמן ישראל, וכבר לא אלמנה פלסטין. אבל איפשהו על הכביש הזה בין יריחו לירושלים סומנה השבוע נקודה אחת שאף אחד לא רוצה להיות לה לאב. טייבה וערביי ישראל יצטרכו ככל הנראה להמשיך ולסמוך רק על עצמם, ולשמור על עצמם משני הזאבים שמתקוטטים להם מעל הראש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by