ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מישהו הולך תמיד איתי 
 
 מתוך יצירת המופת ``ברזיל``, בקרוב אצלנו   
 
מערכת חיים ברשת

במסגרת תאוותם לדעת הכול, בכירים בתעשיית הביון האמריקאית זוממים על מערכות ריגול חדשות שיצפו על כל העולם; המחיר: מיליארדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש נוכחות כלשהי מסביבנו, שמניעה את העולם ואת החיים בו, שצופה ב(כמעט)הכול, שיש לה את הכוח לחסל אנשים, להעלים מדינות אבל גם, כמובן, להילחם בטרור. הנוכחות הזו היא של סוכנויות הביון של ארצות הברית, וכעת הן רוצות לבנות לוויין על שיוכל באמת לראות הכול, בכל מקום בעולם ובכל זמן. לשם כך אורגן כנס בניו אורלינס, ואליו זרמו נציגים מהצבא, מסוכנויות הריגול ומתעשיות הביטחון כדי לתכנן את דרכם לבניית דור חדש של לווייני ריגול, כך לפי ה-Wired.

"אנחנו צריכים לדעת משהו על כל דבר בכל זמן", אמר סטפן קמבון (המכונה ס'?), סגן שר ההגנה לענייני מודיעין. "אנחנו צריכים מקור שיביא אלינו את כל התמונות והפעילויות על פני כדור הארץ". והמשיך אותו האמר ריץ' האבר, היועץ המיוחד של דונלד ראמספלד לענייני מודיעין: "למערכת הזו אסור למצמץ לשנייה", אמר, "אויבנו לעולם לא ידעו מתי צופים בהם".
 
 
בכירי מערכת הביטחון אמנם מסכימים שחייבים מערכת ריגול כל יודעת, אבל הם פשוט לא מסכימים על השיטה. על הפרק עומדות כמה תוכניות ופרוייקטים שונים, שעולים מיליארדי דולרים ולעיתים עשויות לפעול במקביל.

בין האפשרויות העומדות על הפרק, היא תוכנית להצבת רדאר מהחלל (Space-based radar, ולהלן SBR). כרגע לווייני הצילום של ארצות הברית יכולים לכסות רק רצועות דקות של העולם בזמן נתון. מערכת של 10-24 לווייני SBR שיוצבו ב-2012 יוכלו לכסות כמעט את כל העולם כל הזמן. עננים או סופות לא יוכלו למנוע מה-FBI להציץ לכם במקלחת, שכן הלוויינים ישתמשו במערכת מיוחדת הרואה מבעד למזג האוויר. בוש הודיע לתוכנית זו, שאותה מוביל מרכז הטילים והחלל של חיל האוויר, 270 מיליון דולר, אך הקונגרס קיצץ לו 100 מיליון.

אבל לפני ה-SBR זוממות הרשויות משהו אחר – Future Imagery Architecture (ולהלן FIA) של המשרד הלאומי לאיסוף מידע (National Reconnaissance Office). התוכנית שאמורה לצאת לפועל בתוך שנתיים, ןמכיוון שהיא סודית ביותר, זכותו של הציבור לדעת מה עושים עם ה-29 מיליארד דולר שמוקצבים לה תאלץ לחכות.

ובכלל, הציבור גם ייאלץ לסמוך על הבחירות של בכירי מערכת הביטחון, שאולי יבחרו בפרוייקט המתאים, ואולי ישפכו את הכסף על יוזמה יקרה ומיותרת שתפר את זכותם של אזרחי העולם לפרטיות, בכל מקרה אנחנו נישאר רחוק ממקבלי ההחלטות, ולכל היותר נוכל לנופף להם לשלום ולדעת שמישהו, אולי אפילו קמבון עצמו, צופה בנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by