ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אם זה לא VoIP זה לא בא בחשבון 
 
 יותר יקר, יותר רטרו – טלפון רגיל   
 
מערכת חיים ברשת

בפסיקה שעשוייה להשפיע על עתיד שירותי הטלפון באינטרנט, דחה שופט פדרלי בארה"ב את בקשת המדינה להגדיר ספקיות כחברות טלפון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
VoIP (שירותי טלפון על פרוטוקולי אינטרנט, Voice over Internet Protocol) זה הדבר הטוב הבא. לכאורה שום דבר לא יכול להיות רע כאן: אנשים יקבלו שירותי טלפון זהים לאלה שבהם הם משתמשים כיום, רק שזה יעלה להם גרושים ולא יצריך תשתיות – למעט האינטרנט.

עד כה הכול טוב ויפה, רק שיש אנשים שהאפשרות הזו נורא מטרידה אותם, כמו ה-FBI, שלא מסוגלים לשאת את הרעיון שמישהו יקשקש לו עם חברים מבלי שהוא יוכל לצוטט לו בקלות, או כמו רשויות המדינה, שרוצות יותר פיקוח על ספקיות שירותי טלפון באינטרנט, ובעיקר יותר מיסוי.
 
 
בארצות הברית הועבר לאחרונה חוק האוסר על מיסוי האינטרנט. שזה אומר שכל השירותים שבה, אימייל, מכירות וגם שירותי ה-VoIP – כולם נותרים ללא מיסוי. אבל נציבות הציבור במינסוטה (Public Utilities Commission) החליטה שאולי היא לא יכולה למסות שום דבר באינטרנט, אבל היא כן יכולה לדרוש להכיר בספקיות VoIP כחברת טלפון, ולהחיל עליה הגבלות ותקנות למיניהן, כמו החובה לספק שירותי חירום בטלפון 911, רישום כחברת טלפון ותשלומי אגרות למיניהן.

וזה בדיוק מה שעשתה הנציבות לחברת Vonage, שלא נשארה חייבת ועתרה לבית המשפט הפדרלי במינסוטה, וגם זכתה. השופט, מייקל דיוויס, הורה למדינה להניח ל- Vonage ולפטור אותה מחובותיה של חברת טלפון רגילה. בפסיקתו, ביום ד', אמר דיוויס כי תקנות הרגולציה של המדינה פוגעות בהחלטת הקונגרס. החלטה זו עשוייה להשפיע על מדינות אחרות, ששוקלות את צעדיהן מול ספקיות שירותי הטלפון באינטרנט.

מארק אובר לאנדר, מנהל הטלקומוניקציה במחלקה לשירות ציבורי של מינסוטה, אמר לרויטרס כי הם קיבלו את החלטת השופט וכעת הם שוקלים את צעדיהם. "להרגשתנו, Vonage היא ספקית שירותי טלפון תחת החוק במדינה", הוא אומר. "אנחנו רוצים לאכוף את חוקי המדינה ביחס ל-Vonage באותו אופן שבו אנחנו אוכפים את החוק על כל ספקית שירותי טלפון. לא פחות ולא יותר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by