ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם לסגור לפטופים – יש בוחן פתע 
 
 
מערכת חיים ברשת

בתיכון אחד בארצות הברית העיפו את כל המחברות ועברו למחשבים נישאים ומחוברים לרשת. כולם שמחים, חוץ מהמורים והספרנים שפוטרו כדי לממן את הניסוי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתיכון גאנדרסון שבסן חוזה בארצות-הברית החליטו להפוך את החינוך לממוחשב ומחובר לרשת. לא, לא מדובר בחזון הלימוד מרחוק שכבר ביטל את תפקיד המורה והרס את קירות בית הספר לטובת לימוד בבית. הפעם השאירו הכל על כנו, ורק ציידו שם את כל התלמידים במחשבי iBook הנישאים של אפל, וחיברו את כולם לרשת.

עלותו של הפרויקט היא לא פחות משישה מיליון דולר, והיא מומנה על ידי תוכנית אגרות חוב ממשלתית. בשנה הבאה יקבלו גם תלמידי חטיבת הביניים סטיינבק מחשבים נישאים, וכשיגיעו לגאנדרסון כבר יהיו מתורגלים. מאוחר יותר אמורה להתפשט התוכנית עוד ולהתחיל כבר בכיתה ד'.

הניסוי, הנמצא רק בראשיתו, זוכה כרגע לתגובות חיוביות בעיקרן. "זה מאפשר להם לחקור באינטרנט, וזה נפלא", אמרה המורה טריש לינץ' לאתר SiliconValley.com המדווח על הפרויקט. "לראות מה קרה, בכל מה שקשור להתלהבות שלהם – זה מדהים", הוסיפה.

והילדים אכן מתלהבים. לפני תחילת הלימודים, כשהמורים הזמינו את התלמידים לבדוק את הצעצועים החדשים ולוודא שהכל עובד, הגיעו כמעט כולם על הוריהם. "אף פעם לא ראיתי כמות כזו של הורים מגיעים לכאן לפני כן", אמר מנהל בית הספר דמריס ברוקס, "זה מקרו גאווה לבית הספר".
 
 
אבל יש גם מי שחושב שהכסף שהולך על מחשבים פוגע בסופו של דבר באיכות החינוך. אדם סטרוק, מורה שפוטר מבית הספר, אמר כי פרויקט המחשבים הנישאים הוא דוגמא לכך שלמחשבים ניתנת עדיפות על פני מורים. "כל הספרנים ובערך תריסר מורים בבית הספר שלי פוטרו", אמר, והוסיף כי ההוצאות על המחשבים הן לא פחות מ"פושעות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by