ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מפצחים סיסמאות 

מפצחים סיסמאות

 
 
דורון טילמן

איך מפתחים סיסמה שנשכחה, איך לא תופסים מקום מיותר בדיסק, איך חוסכים זמן הקלדה יקר ומה המשחק שעושה קאמבק מטורף

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע - ImageDupeless

 
עוד לפני האינטרנט המהיר והמצלמות הדיגיטליות חלקנו היינו שומרים על המחשב אוסף גדול של תמונות (צילומי נוף כמובן). וככל שכמותן גדלה, כך היה יותר קשה לעקוב אחר הקבצים. מספיק לא לשים לב פעם אחת, או סתם להתעצל, ואתם עלולים להגיע למצב בו התמונות לא זכו לשם בעל משמעות. ועד מהרה תמצאו את עצמכם עם אוסף תמונות שפשוט חוזר על עצמו.

מרבית התוכנות ליצירה וארגון אלבומי תמונות על המחשב לא ידעו לזהות לבד את התמונות החוזרות על עצמן מבלי ההתערבות של המשתמש. וכאן נכנסת לתמונה ה-ImageDupeless.
 
ללא התחשבות בשם הקובץ, פורמט התמונה, גודלה או הרזולוציה מאתרת התוכנה מתוך אוסף מוגדר של תמונות את אלה שחוזרות על עצמן, וזאת על ידי בדיקת התוכן בלבד. בהתאם לרמת הדמיון שתקבעו תוכל התוכנה לאתר קבוצות של תמונות בעלי מאפיינים. ואז יהיה ניתן לבדוק אותן באופן ידני, למחוק אותן, לשנות את שם הקבצים וכדומה.

גירסה: 1.5.4
רשיון: שיתופי
גודל: 2.35MB

להורדה
 

פיצוח סיסמאות - Zip Password Finder

 
מי שנכווה פעם אחת, ולא טרח להגן על המידע החשוב שלו (או שלה) באמצעות סיסמא, לרוב לא חוזר על אותה טעות פעמיים. סיסמאות ניתן לצרף היום כמעט לכל פריט במחשב, כולל לקבצים דחוסים, שהנפוץ מכולם הוא ה-ZIP.

אבל ההגנה תלויה בכך שנזכור את הסיסמא, ולכך יש שיטות רבות. החל משימוש במילים פשוטות או תאריכים, כתיבה על פתקים וגם שימוש בתוכנות שנועדו רק לשם כך. אבל אם הנורא מכל קרה, אנו לרוב נאלץ לשלם עבור תוכנה שתפרוץ את אותה סיסמא. לא עוד – ZIP Password Finder תעשה את העבודה השחורה, ובחינם.
 
 
התוכנה הזעירה רק זקוקה לשם הקובץ הנעול ובחירה של התווים האפשריים בהם השתמשנו (למשל רק אותיות קטנות ומספרים) והיא מוכנה לפעולה. אם במהלך תהליך הפיצוח נזכרנו גם בכמות התווים בהם השתמשנו, ניתן לציין זאת ובכך לצמצם את פרק הזמן שיחלוף עד לגילוי הסיסמא.

ניתן לקחת גם פסק זמן בתהליך הפיצוח שעלול לקחת הרבה מאוד זמן (אפילו בסדר גודל של ימים), במיוחד כאשר מדובר בסיסמא המשלבת אותיות, מספרים וסימנים, על ידי שימוש בקובץ מיוחד שהתוכנה שומרת. אומנם לא מדובר בפאר היצירה בתחום, אבל אם המידע חשוב לכם, ואינכם רוצים לבזבז כסף על תוכנות יקרות, היא בהחלט יכולה לעזור.

גירסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל: 482KB

להורדה
 

שינוי ההיסטוריה - EditHistory

 
מי מאיתנו לא נתקל במצב בו אנו צריכים להזין מידע כלשהו כדי להשתמש בתוכנה – אם מדובר בבחירת קובץ לפתיחה, רישום כתובת אינטרנט או כל טקסט דומה. מערכת ההפעלה חלונות, והתוכנות השונות, מנסות לעזור לנו בנושא על ידי השלמה אוטומטית של הטקסט אותו אנו רוצים להזין, לפי מידע שכבר הקלדנו בעבר, ולא תמיד בהצלחה יתרה.

בדיוק בשביל זה נוצרה EditHistory – תוכנה זעירה שאינה דורשת התקנה היושבת לה בזיכרון. כאשר אתם נתקלים בשדה כתיבה שכזה שהינו חלק מתוכנה אחרת (ולא באתר אינטרנט המופיע בדפדפן) יופיע חלון אשר יאפשר לכם להוסיף אותו למאגר השדות של התוכנה (או להוסיף שדה שלא זוהה באופן ידני), וכעת תוכלו לרשום כל מידע שאתם מעוניינים שיופיע בשדה, בין אם מדובר במילת חיפוש, כתובת של אתר, תיקייה על הדיסק או קובץ. כשתחזרו לאותו שדה לאחר מכן יופיע חץ נוסף שיאפשר לכם לבחור את הטקסט הרצוי.
 
ניתן לרשום אפשרות אחת, או כמה אפשרויות שיופיעו בסדר שתקבעו, בנוסף ניתן לבחור מי מהן תהיה ברירת המחדל שתופיע תמיד בראש. כל עוד התוכנה רצה ברקע היא גם תוסיף לרשימה כל מידע חדש שתרשמו לבד, כך שניתן לערוך אותו ולהסיר דברים שאינם נחוצים עוד.

גירסה: 2.1
רשיון: חופשי
גודל: 164KB

להורדה
 

שחקו אותה - Armagetron

 
הרבה לפני שהסנייק הפציע על מסכי הפלאפונים, אי שם בשנות ה-80 הרחוקות, היה סרט על אדם שמצא את עצמו בתוך המחשב, נלחם על חייו מפני תוכנה אימתנית. בעוד שהסרט נשכח מעט, סצינת מרוץ אופנועי האור שבו נחרתה בזיכרון של הרבה אנשים. לא מזמן יצא משחק בשם Tron 2.0 (כמה מפתיע) שמתאר את קורות המשך הסרט, אבל גם בלי לשלם כסף ניתן ליהנות מאחת (מני רבות) הגרסאות המוצלחות של מרוץ ה-Lightecycle.
 
המטרה – לגרום לשאר המשתתפים להתנגש בשובל האור שלכם, או של עצמם. וכל האמצעים כשרים. ניתן להתחרות נגד המחשב בקרבות מול עד 22 אופנוענים אחרים המחולקים בקבוצות , לקבוע את מנת המשכל שלהם, לשחק עם עוד 3 מחבריכם על אותו מחשב, וכמובן להתחבר למשחקים ברשת האינטרנט. הגרפיקה של המשחק אינה מרשימה, אבל מספיקה די והותר לסגנון המהיר שלו ויכולה לסחוט עד תום את משאבי כרטיס המסך. אם תרצו תוכלו להוריד סקינים ותוספות אחרות מאתר הבית של המפתחים, כדי להקנות למשחק את המראה (והקולות) מהסרט. רק אזהרה קטנה, אתם עלולים להתמכר.


גירסה: 0.2.5.2
רשיון: חופשי
גודל: 1.21MB

להורדה
 

עידכוני תוכנות:

ACDSee 6.0 – התוכנה הפופולארית לצפייה וארגון תמונות בגרסה חדשה התומכת בצריבה, אפשרויות עריכה וארגון תמונות חדשות ועוד.

יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by